Így történhetett meg, hogy az eszközök nem akadtak fenn a Hezbollah vizsgálatán.
Izrael a Hezbollah által használt csipogók lítium elemeibe rejtette a robbanószert, ezért nem akadtak fenn a libanoni milícia vizsgálatán az eszközök, amelyeket a szeptember közepi támadás során robbantak fel – mondta két magas rangú libanoni tisztviselő a CNN-nek, hozzátéve, hogy még soha nem láttak ennyire kifinomult módszert.
Egy rögtönzött robbanószerkezetnek öt fő összetevője van: egy áramforrás (elem), egy indítószerkezet, egy detonátor, egy robbanótöltet és egy tok, amelybe mindezt elhelyezik. Sean Moorhouse, a brit hadsereg bombaszakértője szerint a csipogók fegyverré alakításához csak a detonátorra és a robbanótöltetre volt szükség, mivel a másik három komponenssel már rendelkeztek.
„Ezt úgy kellett megoldani, hogy láthatatlan legyen” – fogalmazott Moorhouse a CNN-nek. Mint mondta, ennek egyik módja valóban lehet az, hogy egy elektronikus detonátort és egy kis robbanótöltet ültetnek az elembe, amelyeket így röntgengéppel is szinte lehetetlen kiszúrni.
Más szakértők szerint, akik a robbanásokról készült felvételeket vizsgálták meg, a módszer olyan kifinomult volt, hogy abban minden bizonnyal állami szereplő is részt vett. Ez egybevág a libanoni hatóságok első értékelésével, amely szerint a kommunikációs eszközökbe „külföldi szervezetek szakszerű módon” robbanóanyagot ültettek. A libanoni vizsgálat azt is megállapította, hogy a csipogókat úgy robbantották fel, hogy elektronikus üzeneteket küldtek rájuk.
A Hezbollah által használt csipogók szeptember 17-én, a milícia által használt adóvevők pedig egy nappal később robbantak fel. A két támadásban 37 ember halt meg, köztük legalább két gyermek, és több mint 3000 ember megsebesült. A támadást Izrael hivatalosan nem kommentálta, de a Hezbollah és Libanon Izraelt vádolja a robbantássorozattal.
A csipogók a tajvani Gold Apollo márka termékei voltak, de a cég azt állította, hogy az eszközöket egy budapesti cég, a BAC gyártotta és értékesítette a régióban egy licencszerződés alapján. A magyar vállalat vezetője azonban arról beszélt, hogy csupán közvetítő szerepet töltött be a szerkezetek értékesítésében. A Gold Apollo vezérigazgatója később azt nyilatkozta, a felrobbantott csipogók gyártását Ausztriában irányította egy Tom nevű férfi.