Donald Tusk miniszterelnök Varsóban ajánlotta ezt fel indiai partnerének, Narendra Modinak, bár az orosz-indiai katonai együttműködést aligha tudja gyengíteni.
Az indiai kormányfő csütörtökön, ukrajnai látogatása előtt járt Lengyelországban, a diplomáciai kapcsolatok felvételének 70. évfordulójáról megemlékezve. Sokféle gazdasági együttműködési lehetőségről tárgyaltak, az élelmiszeripartól a megújuló energiaforrások kihasználásáig, de a lengyel kormányfő külön hangsúlyozta: országa szívesen részt venne az indiai hadsereg fegyverzetének korszerűsítésében, mert cégeinek megvan ehhez a felkészültsége.
A két ország hadiipari kapcsolatainak van hagyománya: az 1980-as években az indiai légierő nagy számban vásárolt PZL TS–11 Iskra lengyel sugárhajtású oktató és gyakorló repülőgépeket, de a rendszerváltozás után ez nem folytatódott.
Egy varsói kommentátor szerint aligha várható, hogy Lengyelország éket tud verni India és Oroszország közé. Tusk nyilván tudja, hogy Varsó csak közbülső megálló volt a Kijevbe tartó Modi számára, aki oda részben kármentésként utazik, miután a világban sokan felháborodva fogadták, hogy egy hónapja kedélyesen teázott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Moszkvában a kijevi gyermekkórház elleni rakétatámadás után. India mindeddig nem ítélte el az orosz agressziót. Orosz fegyvert is vásárol vagy gyárt közös vállalkozásban – például Kalasnyikov AK203 gépkarabélyt és T-90-es harckocsit –, és sok pénzt keres azzal, hogy a kényszerhelyzetben lévő oroszoktól árengedménnyel veszi az olajat, amelyet finomítva, nagy nyereséggel reexportál. Az ukrajnai háborúval kapcsolatos óvatos viselkedése azzal is összefügg, hogy fél szemmel mindig a nagy riválisra, Kínára figyel.
Narendra Modi az Andrzej Duda köztársasági elnökkel és Donald Tusk miniszterelnökkel folytatott hivatalos megbeszélésen kívül találkozik a 2007 óta semmilyen állami tisztséget nem betöltő Leszek Balcerowicz egykori pénzügyminiszterrel és jegybankelnökkel, a lengyel gazdasági rendszerváltozás „atyjával”.