A Bloomberg főszerkesztője személyesen írt az összes fogolynak, hogy elnézést kérjen tőlük, amiért a lap az embargó lejárta előtt közzétett cikkével veszélyeztette a fogolycsere biztonságos lezajlását.
Fegyelmit indít több alkalmazottja ellen a Bloomberg amerikai hírügynökség, miután a vonatkozó embargó lejárta előtt adott hírt a múlt hét csütörtökön lezajlott, többek között Evan Gershkovich amerikai riporter kiszabadulásához is vezető Oroszország és az Egyesült Államok közötti fogolycseréről – erről Katie Robertson, a The New York Times újságírója számolt be az X-en.
NEW: Bloomberg says it has taken disciplinary action against a number of people involved in breaking the prisoner swap embargo last week, email here from EIC John Micklethwait pic.twitter.com/XfFvuCO7x7
— Katie Robertson (@katie_robertson) August 5, 2024
A Robertsonhoz eljutott e-mailben John Micklethwait, a Bloomberg főszerkesztője arról ír, hogy a határidő előtt közzétett cikkel veszélyeztették a fogolycsere lezajlását és ezáltal az érintettek biztonságát. Bár végül a csere megtörtént, az embargó megsértése szembe ment a hírügynökség alapelveivel, ezért vizsgálatot indítottak, amelynek eredményeképp fegyelmi eljárást folytatnak le az érintettek ellen.
Micklethwait arról is ír a kiszivárgott levélben, hogy személyesen írt az összes fogolynak, hogy elnézést kérjen tőlük – az az e-mailből nem derül ki, hogy ezalatt csak a hazajutott amerikaiakra gondol, vagy a szabadon engedett oroszokra is, köztük az ex-FSZB-ügynök bérgyilkossal. A főszerkesztő felkereste a The Wall Street Journalnál dolgozó kollégáját, Emma Tuckert is, hogy tőle is bocsánatot kérjen, mivel a fogolycsere az ő sztorijuk volt (Gershkovich is a WSJ újságírója).