Világ hvg.hu 2024. február. 28. 10:51

Jordánia királya személyesen juttatott el segélycsomagokat a Gázai övezetbe – videó

II. Abdullah szerint a nemzetközi közösségnek nagyobb nyomást kell gyakorolnia Izraelre annak érdekében, hogy könnyítsék a segélyek eljutását a területre.

Izrael háborúban
Friss cikkek a témában

Meg kell duplázni a Gázai övezetbe irányuló élelmiszer- és segélyszállítmányokat, hogy elkerülhető legyen a már most is katasztrofális humanitárius helyzet súlyosbodása – mondta II. Abdullah jordániai király, aki kedden maga is felszállt az egyik repülőre, amelyről több tonna élelmiszercsomagot dobtak le ejtőernyővel a háború sújtotta övezetre.

Az akcióban három jordániai C-130-as katonai szállító repülőgép vett részt négy másik géppel, amelyek Egyiptomból, Katarból, Franciaországból és az Egyesült Arab Emírségekből érkeztek.

Ez volt az első alkalom, hogy a jordániai királyi udvar hivatalosan bejelentette, hogy az uralkodó csatlakozott egy ilyen gázai misszióhoz, miután egy korábbi, titkos küldetésről napokkal később szivárogtak ki információk.

A Reuters szerint az uralkodó az amerikai nemzetközi fejlesztési hivatal (USAID) vezetőjével, Samantha Powerrel is találkozott, akinek kifejtette, a nemzetközi közösségnek nagyobb nyomást kell gyakorolnia Izraelre annak érdekében, hogy könnyítsék a segélyszállítmányok eljutását a területre.

II. Abdullah „hangsúlyozta, hogy meg kell nyitni a szárazföldi átkelőket, és ki kell bővíteni a légi szállítást, hogy segítsünk a gázai embereknek, különösen Gáza északi részén” – mondta Power.

A Gázába Egyiptomból érkező segélyek áramlása drámaian csökkent az elmúlt hetekben, de Izrael azt állítja, hogy nem ők akadályozza a segélyek bejutását, hanem az ENSZ és a Hamász.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. február. 17. 14:52

Rodrigo Ballester, az MCC tanára, „wokebuster”: Mint volt uniós tisztviselő, szégyellem magam

Az Orbán-kormányt érő nemzetközi kritikák erőszakosabbak, mint bármelyik magyar kormányzati kampány, az MCC-ben pedig magas szintű a véleménynyilvánítás szabadsága – vallja Rodrigo Ballester, a közpénzzel és részvénycsomagokkal kistafírozott kormányközeli think tank tanára, aki 15 év uniós munka után váltott magyarországi karrierre. Az öt nyelven beszélő szakember magyarul még nem tud, az Orbán-kormány miniszteri biztosaként a kutatás és a felsőoktatás „nemzetköziesítéséért” felel. Mi volt a legnagyobb kultúrsokk, ami itt érte? Miért ezek „élete legjobb évei”? Mit érez Budapest utcáit járva?