Jordánia királya személyesen juttatott el segélycsomagokat a Gázai övezetbe – videó
II. Abdullah szerint a nemzetközi közösségnek nagyobb nyomást kell gyakorolnia Izraelre annak érdekében, hogy könnyítsék a segélyek eljutását a területre.
II. Abdullah szerint a nemzetközi közösségnek nagyobb nyomást kell gyakorolnia Izraelre annak érdekében, hogy könnyítsék a segélyek eljutását a területre.
A Közel-Kelet két régi rivális dinasztiája esküvővel lép túl a múlton, ami nemcsak a jordán–szaúdi kapcsolatokat mélyítheti el, de stabil és erős szövetséget eredményezhet.
Rehabilitálja az arab világ a háborús bűnöket elkövető Basar Asszad szír elnököt, az USA pedig cinikusan félrenéz. Közben a damaszkuszi kormány lenyúlja az ENSZ-segélyek felét.
Nem világos, hogy Izrael tényleg bekebelezi Ciszjordánia egyharmadát, vagy csak blöff az ígérgetés. Netanjahu izraeli kormányfőt stratégiai szempontok is vezérelhetik.
Egy hete égette halálra az Iszlám Állam az általuk elfogott Maáz al-Kasszaszbe jordán pilótát. A katona megölésére Jordánia a szemet szemért elvével válaszolt, kivégezték az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat két, bebörtönzött tagját. A közel-keleti állam az azóta eltelt időben pedig folyamatosan bombázza az Iszlám Államot, több tucat légi csapást hajtottak végre. A terrorszervezet elleni harcot az Egyesült Államok és a Nyugat egyik fő helyi szövetségese, II. Abdullah jordán király vezeti, aki maga is komoly katonai képzettséggel rendelkezik. A király trónra lépése előtt a jordán különleges erőket vezette – az Egyesült Királyságban járt a sandhursti katonai akadémiára, ide járt Vilmos cambridge-i herceg is –, emellett rendelkezik harcihelikopter-pilóta végzettséggel. Állítólag jól is repül, elismert pilótának számít. Az Iszlám Állam elleni harc során a király most előszeretettel mutatkozik katonák körében, az angolszász sajtó "tökös fickónak" is nevezi.