Világ hvg.hu 2023. március. 06. 06:11

Tizenkétezren maradtak fedél nélkül, miután tűz ütött ki egy bangladesi rohingja menekülttáborban

A tűz oka egyelőre ismeretlen, és sérültekről sem érkeztek még jelentések.

Legkevesebb kétezer szükségszállás égett le, miután tűz ütött ki rohingja menekültek egy rendkívül zsúfolt bangladesi menekülttáborában vasárnap - közölték menekültügyi és rendőrségi vezetők.

A tűz a délnyugat-bangladesi Cox's Bazar város körzetében lévő Balukhali településen pusztított, ahol többnyire bambuszból és vitorlavászonból építettek ideiglenes lakhelyeket a menekülteknek - közölte Mohammad Samszuddoza, a bangladesi menekültügyi hivatal egyik magas rangú vezetője.

A tűzben a korai feltételezések szerint megközelítőleg tízezer ember veszítette el a fedelet a feje fölül - ezt a számot később 12 ezerre módosították. A tűzoltók három órán át küzdöttek a lángokkal, de legalább 35 mecset és 21 tanulóhelyiség a lángok martaléka lett. A tűz okait egyelőre nem derítették fel, és sérültekről sem érkeztek még jelentések.

Sejk Mohammad Ali, az ukhijai rendőrség parancsnoka szerint sérülésről nem érkezett jelentés, és a tűz keletkezésének oka sem ismert egyelőre.

Bangladesben harmincnégy Cox's Bazar-i táborban több mint egymillió rohingja él, akik a mianmari hadseregnek a többségében muszlim kisebbség elleni túlkapásai elől menekültek el 2017 augusztusában. 2021 januárja és 2022 decembere között összesen 222 tűzeset volt rohingja menekülttáborokban, ezek közül 60-at gyújtogatás okozott a bangladesi védelmi minisztérium múlt havi jelentése szerint. 2021 márciusában az egyik táborban kitört tűzben 15 ember halt meg, és több százan megsérültek.

(MTI/BBC)

Hirdetés
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.