Világ MTI 2022. augusztus. 07. 16:52

Anatolij Csubajsz elhagyhatta a szardíniai klinikát és Frankfurtba repült kezelésre

Olyan feltételezések is megjelentek, hogy a posztjáról tavasszal lemondó Anatolij Csubajszt megmérgezték, de az orvosok más megbetegedésre gyanakodnak.

Anatolij Csubajsz, Vlagyimir Putyin orosz elnök nemzetközi szervezetekkel fenntartott kapcsolatokért felelős egykori különmegbízottja elhagyhatta a földközi-tengeri Szardínia szigetén lévő Mater Olbia nevű klinikát, ahová augusztus elején szállították be súlyos egészségügyi panaszokkal - közölte vasárnap a La Repubblica című olasz napilap.

Az újság értesülései szerint a 67 éves férfi szervezete jól reagált a gyógyszerekre. További orvosi kezelésre Csubajsz Frankfurtba repült.

Megbetegedése miatt olyan feltételezések jelentek meg a közösségi médiában, melyek szerint Putyin egykori bizalmasát megmérgezték. A La Repubblica szerint bár a toxikológiai jelentés még nem készült el, jelenleg minden egy ritka idegrendszeri megbetegedésre, a Guillain-Barré szindrómára utal.

Kórházba került a tanácsadó, aki annak idején Moszkvába vitte Putyint

Az 1990-es évek oroszországi privatizációját vezényelte le Anatolij Csubajsz, akire az ennek során kivételesen meggazdagodott oligarchák hálával, az elszegényedett tömegek dühösen emlékezhetnek. Most pedig ő az eddigi legmagasabb rangú politikus, aki az ukrajnai háború miatt hátat fordított Putyinnak, és elhagyta Oroszországot.

Csubajsz márciusban távozott tisztségéből, és feleségével elhagyta Oroszországot. Hírügynökségek akkor névtelenséget kérő forrásokra hivatkozva arról számoltak be, hogy lemondása Oroszország Ukrajna ellen indított háborújával állhat összefüggésben. Peszkov szerint Csubajsz önszántából mondott le. Mindemellett Csubajsz magánügyének nevezte, ha tartósan el akarja hagyni az országot.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.