A több mint két hónapja dúló háború most kezd egyre terebélyesebb gázkonfliktussá is válni. Közben egyre több fegyverraktár gyullad ki a határ közelében.
Hajnalban megint kigyulladt egy orosz fegyverraktár az orosz-ukrán határ közelében. Ez már a sokadik hasonló eset a határhoz közeli orosz hadianyagközpontok, vagy katonai objektumok sorában, melyek ismeretlen okból lángra gyulladnak. Az orosz nehéztüzérség lőtte Szjevjerodonyecket és a mariupoli Azovsztal gyárkomplexum területét is, ahol a helyi ukrán parancsnok szerint 600 súlyos sebesült ukrán katona fekszik ellátás nélkül. A Kreml szerint az evakuálásról nincs még megegyezés.
Miután kedd este kiderült: a Gazprom Bulgária és Lengyelország számára is leállítja a földgázszállítást, Szijjártó Péter közölte, hogy Magyarország zavartalanul kapja az orosz gázt. Az Európai Bizottság elnöke zsarolásnak nevezte, hogy a Gazprom leállította a gázszállítást. "Közös uniós fellépés lesz Putyin zsarolása ellen" - mondta Ursula Von der Leyen. A lengyel miniszterelnök később bejelentette, hogy országa teljesen levált az orosz gázról.
A szlovák miniszterelnök, Eduard Heger bejelentette, a Gazpromtól kapott gázt az oroszok új kérésével ellentétben nem rubelben, hanem euróban fogja kifizetni Szlovákia, hiszen erről írtak alá szerződést. Az is világos szerinte, hogy Oroszország „megbízhatatlan partnerré” vált, miután sem Lengyelországba, sem Bulgáriába nem küld szerda reggeltől gázt. Bulgária Görögországtól számíthat segítségre.
A földgáz világpiaci ára kilőtt, miután a Gazprom bejelentette a szállítások leállítását. 24 százalékkal, 127,5 euróra növekedett megawatt/óránként.
Oroszországtól elvették a 2023-as jégkorong-világbajnokság rendezési jogát. Az oroszok viszont szankciókkal sújtottak 287 brit alsóházi képviselőt, három norvég diplomatát pedig kiutasítottak.
Az ukrajnai háború az elmúlt 50 év legsúlyosabb áremelkedését hozza a Világbank szerint. Drágulni fog a búza és a földgáz is, de a jelenségnek súlyos humanitárius következményei is lesznek.