Világ hvg.hu 2022. február. 26. 07:39

350 millió dolláros amerikai segélycsomag érkezhet Ukrajnának

Ukrajna "biztonságának és védelmének" a támogatására.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

A mostani, 350 milliós segély nem az első támogatás, az amerikai kormányzat péntek esti közleményében emlékeztetett arra, hogy korábban már  többek közt 60 millió és 250 millió dollárnyi támogatást adtak, így az elmúlt egy év alatt összesen több mint egymilliárd dollárra rúgott az összeg.

A mostani bejelentés Joe Biden amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteki 40 perces telefonbeszélgetése után érkezett, amelynek során "konkrét védelmi segítségnyújtásról" tárgyaltak.

Az ukrajnai háborúról szóló percről percre tudósításunkat itt olvashatja.

Hirdetés
hvg360 Kovács Gábor 2025. március. 11. 16:57

Orbán Viktor csak a gazdagoknak veri le az élelmiszerárakat, és hogy csinosabb legyen a statisztika

Az árrés nem egyenlő a nyereséggel, a boltok abból fedezik a költségeiket, beleértve a kormányzati különadót. Az olcsóbb, saját márkás termékeken nincs nagy árrés, a hamarosan érkező 10 százalékos sapka a drágább, márkás termékeket érinti majd elsősorban – amelyeket nyilván azok vásárolnak, akik megengedhetik maguknak. Nagy Márton miniszter szerint az árréssapka 2 százalékponttal szépíti majd az élelmiszer-inflációs statisztikát.