A hatóságok szerint olyan áldozatokat visz a folyó, akiknek hozzátartozói nem engedhették meg maguknak a hamvasztás költségeit.
India északi részén hálót feszítettek ki a Gangesz folyóban, miután a vízben több tucat sodródó holttestet - feltehetően koronavírus-fertőzötteket - fedeztek fel.
Az északkelet-indiai Bihar állam vízgazdálkodási minisztere közölte, hogy a hálót Uttar Prades állam határánál helyezték el a folyóban, és a hatósági járőrözést is megerősítették azon a környéken. Bihar államban 71, a szomszédos Uttar Prades államban pedig 25 holttestre bukkantak a Gangesz folyóban, ami azt jelezheti, hogy a koronavírus második hulláma már India vidéki területein is erőteljesen pusztít.
A hatóságok szerint a folyóban sodródó holttestek a járvány olyan áldozatai lehetnek, akiknek hozzátartozói nem engedhették meg maguknak a hagyományos hamvasztás költségeit, és ezért szeretteiket a folyó vizébe engedték. A holttestek négy-öt napja lehettek a vízben.
A koronavírus-járvány halálos áldozatainak száma meghaladta a 250 ezret szerdán Indiában. A 24 óra alatt regisztrált halálesetek és az új fertőzöttek száma is rekordot döntött: szerdára 4205 ember halt meg, az új esetek száma pedig meghaladta a 348 ezret.
A második hullám - új, a korábbinál fertőzőbb vírusvariánsokkal - februárban kezdődött Indiában, de szakértők még mindig nem tudják megjósolni, mikor tetőzhet a járvány.
Az indiai államok vezetői azt követelik, hogy az ország vezetése fokozza a vakcinagyártást, és állítsa le az oltóanyagok exportját. Az AstraZeneca gyógyszercég Indiában is gyártja koronavírus elleni vakcináját, de az 1,3 milliárd lakosú országban eddig a népesség alig 2,5 százalékát oltották csak be.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán közölte, hogy a világ 44 országában azonosították eddig a koronavírus Indiában felfedezett, B.1.617 elnevezésű változatát, amely a rendelkezésre álló információk szerint fertőzőbb, mint a korábban ismert variánsok.