A Twitteren könnyű belefutni leegyszerűsítő válaszokra, de a minszki orosz nagykövetség üzenetének stílusa eddig nem volt jellemző diplomáciai körökben.
Bravúros diplomáciai érzékkel reagált Oroszország minszki nagykövetsége arra a bejelentésre, hogy Csehországgal szolidarítva Észtország, Lettország is Litvánia is kitilt két orosz diplomatát az országból. Gabrielius Landsbergis litván külügyminiszter Twitteren jelentette be Litvánia csatlakozását, amire valamiért a belaruszi orosz nagykövetség érezte úgy, hogy egyetlen hashtaggel kell regisztrálnia:
#SmallDickEnergy”
A magyarul mondjuk “#KisFarokEnergia” kifejezésnek megfelelő kommentárt gyorsan törölték bármiféle kommentár nélkül, ami több dolgot is jelenthet: a nagykövetség Twitterének kezelője lehet, hogy a privát fiókján akarta volna kommentálni a balti államok kiállását, az is lehet, hogy álprofilokat kezeltek volna, és itt ment félre, milyen néven kommentálnak, de az sem kizárható, hogy a gyors és nagy hírverés miatt törölték inkább.
A kifejezés jelentése egyébként nem péniszekre utal, hanem arra a jelenségre, amikor valaki úgy akar menőnek tűnni, hogy valójában nincs mögötte semmi. Az Urban Dictionary példája szerint a tipikus Small Dick Energy helyzet az, ha valaki egy 10 ezer dolláros csekket állít ki annak ellenére, hogy egy fillér sincs a bankszámláját.
Andrej Babis cseh miniszterelnök a előző héten jelentette be, hogy gyanújuk szerint orosz katonai ügynököknek lehetett közük a vrbeticei fegyverraktárban történt 2014-es támadásokhoz, melynek keretében két ember vesztette életét, emiatt 18 orosz diplomatát utasítottak ki az országból, erre válaszul az oroszok is kiutasítottak cseheket.
Csehország arra kérte szövetségeseit, szolidarításuk jeléül lépjenek hasonló, erre léptek például a balti államok és Szlovákia. Magyarország nem nyilvánult meg az ügyben.