Világ hvg.hu 2021. január. 04. 06:41

Lavina végzett a Raiffeisen Bank volt igazgatójával Dél-Tirolban

Michael Gruenert és feleségét síelés közben, a dél-tiroli Schnalstalnál sodorta el a lavina.

Lavina ölt meg egy házaspárt, Olaszországban, a dél-tiroli Schnalstalnál – írja a Euronews. Az áldozatok a híroldal szerint a Raiffeisen Bank korábbi igazgatója, a 65 éves Michael Gruener és felesége, Monika Gamper. Gamperről a World Today News írja, hogy az olasz Merano városi színházának volt az elnöke 2019-ig, illetve egy ismert projektügynökséget vezetett. 

A pénzintézetet 23 éven át irányító, elismert bolzanói ügyvéd tapasztalt síelőnek számított. A hegyimentőket szemtanúk riasztották, akik végignézték, ahogy a hógörgeteg elsodorja a házaspárt.

Ausztriát a hétvégén újabb nagy havazás érte el. Kelet-Tirolban – írják – a sok hótól összedőlt egy üres raktárépület is.

Hirdetés
hvg360 Gyükeri Mercédesz 2025. február. 17. 19:30

Ha Gordon Ramsay megszerette, nekünk is jó lesz? Az áldott és átkozott margarin

Nincs még egy olyan modern élelmiszer, amelyik kezdettől fogva ilyen erős érzelmeket váltott volna ki, mint a margarin. Tekintettek rá drága terméket kiváltó megmentőként, aztán a drága termék pusztítandó hamisítványaként. Egy időben méltatták azért, hogy egészséges, aztán az volt vele a baj, hogy nem, mostanában pedig mentes és fenntartható alternatívaként tálalják a gyártók. Most, hogy a margarin oldalán Gordon Ramsay-t állította versenybe egy cég, mi sem maradhattunk ki, és megnéztük: vajon tényleg össze lehet keverni a margarint a vajjal? És előállítható otthon, pálmaolaj és mindenféle adalékok nélkül?