Az elmúlt hetekben a latin-amerikai térség vált a világjárvány gócpontjává.
Meghaladta a százezret a koronavírus okozta halálesetek száma Latin-Amerikában a Reuters szerdai összesítése szerint. Az elmúlt hetekben a latin-amerikai térség vált a világjárvány gócpontjává, a fertőzések és halálesetek száma megugrott, miközben a világ többi részében csillapodott a járvány.
Mexikóban kedden 6288 új fertőzöttet regisztráltak, és 193-an haltak bele egy nap alatt a koronavírus okozta Covid-19 nevű betegség szövődményeibe. Az egészségügyi minisztérium tájékoztatása szerint ezzel 191 410-re nőtt a fertőzöttek és 23 377-re a halottak száma.
A latin-amerikai országok közül csak Brazíliában súlyosabb a helyzet, mint Mexikóban. Ott kedden 1374 halottat és 39 436 fertőzöttet regisztráltak, ezzel a halálesetek száma 52 ezerre nőtt, és több mint 1,1 millióan kapták el a fertőzést. Az országban hétfőn lépte át az áldozatok száma az 50 ezret. A súlyos helyzet ellenére Jair Bolsonaro elnök – aki korábban "kis megfázához" hasonlította a világjárványt – azzal mutat példát, hogy következetesen figyelmen kívül hagyja a koronavírus terjedésének fékezésére hivatott szövetségi rendeletet. Bolsonarot ezért már bírság is fenyegeti.
Kolumbiában a járvány megfékezése érdekében kedden Iván Duque államfő július 15-ig hosszabbította meg a március vége óta tartó országos karantént, amelynek hatálya július 1-jén járt volna le. Az országban 73 500 a fertőzöttek és 2404 a halottak száma.
Láthatóan súlyosbodik a járvány Közép-Amerikában is. Guatemalában például kedden első ízben haladta meg 700-at az új fertőzéses esetek száma, és 35-en haltak meg. Az országban ezzel már 582 áldozata van a kórnak.
"Zavarba ejtő mértékben" nő a fertőzöttek száma az Egyesült Államokban |
Az Egyesült Államokban "zavarba ejtő mértékben" nő a koronavírus-fertőzöttek száma – jelentette ki Anthony Fauci, az allergológiai és fertőző betegségekkel foglalkozó amerikai intézet igazgatója kedden a képviselőházban tartott meghallgatáson. Fauci szerint egyes tagállamok már jól kezelik a járványt. Pozitív példaként New York államot említette. Leszögezte, hogy az elkövetkező két hét "kritikus fontosságú lesz" a vírus jelenleg Arizonában, Texasban és Floridában tapasztalható terjedésének kezelésében. A szakember úgy vélekedett, hogy az ország felkészült a járvány második hullámára. Az Egyesült Államokban – a baltimore-i Johns Hopkins egyetem és kórház keddi adatai szerint – már több mint 2 millió 300 ezer embert diagnosztizáltak a vírusfertőzéssel, és a vírus okozta Covid-19 nevű betegségbe 120 ezer amerikai halt bele. |