Félő, hogy a vizsgálatot próbálják akadályozni ezzel.
Julian Röpcke, a Bild című német lap szerkesztője a Twitter közösségi portálon fotót is közölt egy állítólagos iráni buldózerről, ahogyan a katasztrófa helyszínén takarít. Bejegyzésében párhuzamot vont a mostani esemény és a 2014-ben a harcok sújtotta kelet-ukrajnai térségben szakadár ellenőrzés alatt álló területen lezuhant malajziai gép esete között, utalást téve arra, hogy annak idején az oroszok és a szakadárok éppúgy igyekeztek eltüntetni a bizonyítékokat. Tavaly a holland vezetésű nemzetközi nyomozócsoport arra a következtetésre jutott, hogy 2014 nyarán Oroszországban nyilvántartott BUK típusú légvédelmi rakétával találták el a malajziai járatot. Ezt Moszkva máig nem ismeri el.
Die Iraner bulldozern die Absturzstelle von Flug #PS752!!!
— Julian Röpcke (@JulianRoepcke) 2020. január 9.
Ein „wir waren es“ hätte es auch getan. pic.twitter.com/2KoVt1rAmS
Eliot Higgins, a Bellingcat alapítója a Twitter-bejegyzésében megjegyezte, hogy Iránban ezzel meghiúsul a lehetősége a tragédia részletes kivizsgálásának.
Az UNIAN a hír kapcsán arra emlékeztetett, hogy január 8-án Irán ballisztikus rakétákkal csapást mért egy amerikai katonai támaszpontra. Ezután néhány órával zuhant le a teheráni repülőtér közelében a MAU ukrán légitársaság Kijevbe tartó járata nem sokkal felszállás után, de azt követően, hogy már elérte a 2400 méter repülési magasságot. A Boeing 737-800-as típusú gép fedélzetén mindenki életét vesztette, 167 utas és a 9 fős személyzet, összesen hét ország, köztük Kanada, Svédország, Németország és Nagy-Britannia állampolgárai.
Irán beterjesztette Ukrajnának és az Egyesült Államoknak előzetes jelentését, amely szerint még a levegőben tűz ütött ki a fedélzeten, majd a földbe csapódáskor felrobbant a gép. Irán szerint hajtóműhiba okozhatta a balesetet, a rakétatámadást tagadják.