Nem először fordul elő ilyen.
Órákkal a szombati kezdés előtt egy héttel elhalasztották az elnökválasztást Nigériában - jelentette be a központi választási bizottság elnöke. Mahmood Yakubu nem indokolta a döntést. Azt mondta, hogy számos kihívásnak nem tudtak eleget tenni, jelentések szerint a választási anyagokat nem tudták időben eljuttatni az ország különböző részeibe. Az elmúlt hetekben több választási irodát gyújtottak fel, több ezer szavazókártya és -kártyaolvasó semmisült meg.
A BBC tudósítása szerint a legnagyobb politikai pártok nyugalomra szólították fel a választókat. Sokan közülük több száz kilométert utaztak azért, hogy leadják voksukat. A halasztás nem példátlan a nyugat-afrikai országban, ahol 2011-ben és 2015-ben is néhány nappal eltolták a voksolás időpontját.
A legnépesebb afrikai országban több mint 200 millióan élnek, függetlensége 1960-as kikiáltását követő puccsok és ellenpuccsok után a polgári kormányzáshoz 1999-ben tértek vissza, amikor új alkotmányt fogadtak el. A demokratikus kormányok dolgát a gazdasági és társadalmi gondok mellett a súlyos etnikai és vallási ellentétek is nehezítik. A muszlim többségű északon 2009-ben kezdett harcot a szélsőséges iszlamista Boko Haram szervezet "az iszlám kalifátus" megteremtéséért, a harcokban azóta mintegy 30 ezren haltak meg, és 2 millióan kényszerültek menekülésre lakóhelyükről.
A mostani elnökválasztáson a 2015-ben megválasztott Muhhamadu Buhari a második államfői ciklusért indul, fő vetélytársa a PDP jelöltje, Atiku Abubakar korábbi alelnök.