Világ hvg.hu 2019. január. 28. 11:22

Hitler Észak-Amerikában is folytatta volna a holokausztot

Egy kanadai archívumba került az az egykor Adolf Hitler tulajdonában lévő könyv, amely részletesen foglakozik az Észak-Amerikában élő zsidókkal: egyebek mellett a médiával, a népességi arányokkal, illetve a zsidószervezetek tevékenységével. A kutatók szerint a német szakértők által összeállított könyv arra utal, a náci vezér az USA-ban és Kanadában is folytatta volna az Európában kezdett holokausztot.

A 173 oldalas könyv borítójának belső oldalán egy hatalmas horogkereszt, egy birodalmi sas, valamint ez a felirat látható:Ex Libris Adolf Hitler. A kötetet 1944-ben adták ki, a szerkesztő egy német nyelvész, Heinz Kloss volt, aki korábban is több szakkönyvet állított össze a náci hivatalok számára. Kloss, aki egy stuttgarti kutatóintézet vezetője, volt többször is ellátogatott a második világháború előtt az USA-ba, s ott találkozott a Hitlerrer szimpatizáló amerikai polgárokkal is.

 

A Libraries and Archives Canada nevű archívum kutatói szerint a most hozzájuk került könyv azt mutatja, hogy Hitler a holokausztot nem egy egyszeri európai eseményként képzelte el, hanem Észak-Amerikában is folytatta volna a zsidók elpusztítását. “A felbecsülhetetlen értékű kötet megerősíti, hogy nem volt alaptalan a kanadai zsidók félelme attól, mi történhetett volna, ha náci Németország hadserege partra szállt volna Kanadában” – mondta az archívum egyik illetékese.

A könyv egy holokauszt-túlélőtől került egy könyvkereskedő közvetítésével az állami archívumhoz.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.