Világ hvg.hu 2018. augusztus. 15. 07:21

Vizsgálat indul a Soros György zsoldosaival riogató román tévéadó ellen

Az Antena 3 szerint a pénteki tüntetéseket is ők szervezték, a megvert újságírók pedig megérdemlik, amit kaptak.

Vizsgálatot indított a kormányzati szócsőként emlegetett román Antena 3 tévéadó ellen az Országos Audiovizuális Tanács. A csatorna ugyanis a testület szerint manipulálja nézőit, most éppen azzal, hogy a pénteki kormányellenes tüntetést anarchisták és fizetett provokátorok megmozdulásának titulálja, akiket Soros György fizet – írja a főtér.ro.

Az Antena 3 augusztus 10-i különkiadásában elhangzott, hogy a Győzelem téri tüntetők tulajdonképpen zsoldosok, a szélsőbaloldali anarchista Antifa-csoportok tagjai és más félkatonai szervezetek képzett provokátorai, akiket az amerikai üzletember pénzel. A műsor egyik vendége azt taglalta, hogy a megvert újságírók megérdemelték a csendőrök erőszakosabb fellépését, egy másik meghívott szerint pedig a zsoldosok Moldova Köztársaságból érkeztek nagy számban, egy nappal a tüntetések előtt. A kijelentéseket semmilyen bizonyítékkal nem támasztották alá.

Az Országos Audiovizuális Tanács hivatalból indított vizsgálatot, miután egyik tagja panaszt nyújtott be. Dorina Rusu azt írta, a műsorban elhangzott kijelentések a bányászjárások során tapasztalt manipulációra emlékeztetnek, amikor a média külföldről fizetett huligánoknak állította be a demonstrálókat, ezzel indokolva a csendőrök erőszakosságát. Rusu szerint az ehhez hasonló, alá nem támasztott megállapítások sértik a román audiovizuális törvényt.

A tanács azt is kivizsgálja, milyen megalapozottsággal állították a tüntetés főszervezőjéről, hogy erőszakra, sőt polgárháborúra buzdít, és hogyan járult mindez az indulatok elszabadulásához.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.