Világ hvg.hu 2018. július. 27. 22:30

Nyári időszámítást vezethetnek be a hőség miatt Japánban

A 2020-as tokiói olimpián már eszerint rendeznék a versenyeket.

Nyári időszámítást vezetnének be Japánban a 2020-as tokiói olimpián a nagy hőség miatt. A szervezők ugyanis aggódnak amiatt, hogy a szokatlanul meleg idő befolyásolhatja a versenyek eredményeit.

A szervezőbizottságot vezető Mori Josiro és Abe Sinzo miniszterelnök pénteki tanácskozásukon úgy vélekedtek, hogy az egyik megoldás az órák egy vagy két órával történő előreállítása lehet. Így a versenyek mindennap később kezdődnének, és este, kedvezőbb körülmények között fejeződnének be.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság nemrég tudatta: hasonló okból reggel 7 órára hozta előre a maratonfutás kezdési időpontját, hogy a futókat kevésbé hátráltassa a kánikula.

Az elmúlt hetekben sosem tapasztalt hőhullám sújtja Japánt: a rendkívüli időjárás eddig 65 halálos áldozatot követelt. Hétfőn megdőlt az országos melegrekord, amikor 41 fokot mértek.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.