500 ember evakuálása kezdődött meg a 4 éve ostromlott szíriai Kelet-Gúta térségből. Rákos gyerekek juthatnak végre gyógykezeléshez.
Megindult a szíriai Kelet-Gúta városában a sürgős egészségügyi ellátásra szorulók evakuálása, közölte a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága (ICRC). A térséget 2013 óta ostromolják Aszad elnök csapatai, gyógyszerhiány, éhínség, katasztrofális állapotok vannak. A szíriai polgárháború arca, jelképe lett az itt élő kis Karim is, akinek kórházi ellátásra lenne szüksége, miután egyhónaposan megsebesült egy rakétatémadásban. Az anyja meghalt, ő elvesztette az egyik szemét, és fejsérülést szerzett. Apja nagy nehézségek árán látja el a félárván maradt 5 gyerekét.
#Syria: Infant in E. Ghouta becomes symbol of resistance https://t.co/j1NJRBn0QL pic.twitter.com/UPoAyYTjS4
— ANADOLU AGENCY (ENG) (@anadoluagency) December 19, 2017
Az ENSZ korábban azzal a kéréssel fordult a szíriai kormányhoz, hogy engedélyezze mintegy ötszáz súlyos beteg, köztük rákos gyermekek egészségügyi evakuálását a térségből. A SAMS amerikai-szíriai orvosi társaság közlése szerint 29, válságos állapotú beteget szállítanak damaszkuszi kórházakba az elkövetkező napokban. Szerdán 4 beteget menekítettek ki, a többiekre később kerül sor - tette hozzá a szervezet. Mohamed Katúb, a SAMS érdekképviseleti vezetője tudatta, hogy öten a 29 fős csoportból Damaszkusz és a Dzsais al-Iszlám lázadó szervezett közötti fogolycseréről szóló megállapodás keretében kaphatnak egészségügyi ellátást a szíriai fővárosban. Még 494 embert kéne kimenekíteni.