Törvényben írná elő egy amerikai demokrata párti képviselő, hogy az elnök közösségi médiában megjelenő közléseit nem lehessen törölni.
Az illinois-i Mike Quigley szerint az elnök tweetjeinek óriási hatása van a közvéleményre, ezért mindegyikért felelősségre vonhatónak kell lennie.
Donald Trump egyik legismertebb közlése az volt a Twitteren, amelyet helyi idő szerint május 31-én 0 óra után hat perccel küldött, és amely valószínűleg így hangzott volna elütések nélkül: "A sajtó állandó negatív beszámolói dacára...".
A beszámoló (angolul coverage) szó helyett azonban Trump azt írta: covfefe, amiből számtalan internetes mém született, és szállóigévé vált. Trump később törölte a bejegyzést, de más tweeteket is törölt már.
Covfefe, covfefe orrba-szájba
A világ eddigi legrejtélyesebb amerikai elnöki kifejezése nem hagyta érintetlenül az internet falvát sem, megindult az új szó, a covfefe értelmezése, és kontextusba helyezése: íme egy újabb csokorra való mém.
Nagy visszhangot váltott ki nemrég az az elnöki tweet is, amelyben Trump "kiszivárogtatónak" nevezte az általa elbocsátott James Comey FBI-igazgatót, amiért nyilvánosságra hozta, hogy szerinte az elnök nyomást próbált gyakorolni rá. Comey erről azután egy szenátusi meghallgatáson is beszámolt.
A hírszerzési bizottság tagja, Mike Quigley által javasolt törvénymódosítás az elnök minden olyan elnöki minőségben végzett kommunikációjára vonatkozna, amely bármilyen elektronikus eszközön történt. Ez egészítené ki azt a törvényt, amely szerint az elnök minden elnöki minőségben történt cselekedetét archiválni kell. Az archiválást a nemzeti levéltár végzi. Ha a tervezetből törvény lesz, akkor az elnök nem törölheti még a hirtelen felindulásból írt közléseit sem.
Ráadásul Sean Spicer fehér házi szóvivő a múlt héten azt mondta: Trump tweetjeit az amerikai elnök hivatalos közléseinek kell tekinteni.
Trumpnak nyolc éve van meg a @realDonaldTrump című személyes Twitter-profilja, amelyet 32 millióan követnek.