Most egyesültek voltak soron, a hatóságok szerint ezeknek közük van a puccskísérlet irányításával vádolt hitszónokhoz.
Több mint öt hónappal a sikertelen törökországi puccskísérlet után a helyi hatóságok bezárattak 94 egyesületet, amelyek indoklásuk szerint "a közrendet veszélyeztették" – közölte az ankarai belügyminisztérium pénteken.
A tárca szerint ezek többsége az Amerikában élő Fethullah Gülen muzulmán hitszónok mozgalmához tartozik. A török kormány Gülent teszi felelőssé a július 15-i puccskísérlet kiterveléséért.
Az egyesületek bezáratása az államcsínykísérlet nyomán, az országban elrendelt rendkívüli állapot keretében történt - derült ki a minisztérium közleményéből. A dokumentum szerint a 20 török tartományt érintő intézkedések célja a "közbiztonság" fenntartása.
A 94 egyesületből a török hatóságok feltételezése alapján 42 áll kapcsolatban Gülen mozgalmával, 26 a betiltott Kurdisztáni Munkáspárttal (PKK), 3 a szélsőbaloldali Forradalmi Népfelszabadító Párt-Fronttal (DHKP-C), 19 más szélsőbaloldali mozgalmakkal, 4 pedig az Iszlám Állam nevű terrorszervezettel hozható összefüggésbe.
A tárca emlékeztetett arra is, hogy korábban már több mint 1300 létesítményt bezárattak rendeleti úton, ezek közül meghaladta az ezret is azoknak a száma, amelyek a hatóságok feltételezése szerint kapcsolatban álltak a muzulmán hitszónok mozgalmával.
Nincs megállás: újabb egyenruhásokat tartóztattak le a török puccskísérlet miatt
Hillary Clintonra a legújabb adatok szerint 65,8 millió amerikai szavazott, s ezzel a női elnökjelölt megelőzött minden korábbi fehér férfi indulót. Az egyetlen elnökjelölt, akire ennél is többen szavaztak, az Barack Obama volt, aki 2008-ban 69,3 millió szavazatot gyűjtött.