Többek között tilos lesz a kőolajtermékek és a luxuscikkek behozatala Észak-Koreából az EU-ba. Az unióban bejegyzett cégeknek pedig megtiltják, hogy az ázsiai diktatúrában fektessenek be pénz.
A Phenjan által januárban végrehajtott kísérleti atomrobbantásra és az egy hónappal későbbi ballisztikusrakéta-kísérletre az Észak-Koreát sújtó szankciók szigorításával válaszolt az EU. Az intézkedésekről tagállamok kormányait tömörítő tanács döntött.
Az EU álláspontja szerint az észak-koreai lépések komoly fenyegetést jelentenek a nemzetközi békére és biztonságra, a távol-keleti térségben és globálisan egyaránt.
Az Európai Unió először 2006 decemberében rendelt el büntetőintézkedéseket Észak-Korea ellen. Az unió legutóbb márciusban szigorított a Phenjan elleni szankciókon.
Az újabb szankciók értelmében tilos lesz a kőolajtermékek és a luxuscikkek behozatala Észak-Koreából, és emellett tilos az úgynevezett kettős felhasználású, vagyis polgári és katonai célra egyaránt felhasználható termékek exportja az elzárkózó hadikommunista országba.
Bizonyos kivételektől eltekintve tiltják az unióból Észak-Koreába irányuló átutalásokat. Észak-koreaiak nem ruházhatnak be az Európai Unióban, valamint az uniós állampolgárok és az itt bejegyzett cégek sem fektethetnek be pénzt a távol-keleti diktatúrában. A döntés értelmében az észak-koreai repülőgépeket és hajókat is kitiltják az Európai Unió területéről.
36 év után újra összeül a Koreai Munkapárt kongresszusa
Jövő hét végén, május 6-án ül össze meg az Észak-Koreában hatalmon lévő Koreai Munkapárt kongresszusa. Erre utoljára még Kim Ir Szen alatt volt példa.