2015. június. 04. 18:28 MTI Utolsó frissítés: 2015. június. 04. 18:26 Világ

Halálos járvány miatt zártak be 900 iskolát Dél-Koreában

Eddig hárman haltak meg a MERS-vírustól Dél-Koreában, de már 36-an betegedtek meg, 1600-an pedig karanténban vannak.

Több mint kilencszáz iskolát és óvodát zártak be időlegesen Dél-Koreában a MERS-fertőzések felbukkanása miatt - közölték csütörtökön a hatóságok. Eddig hárman vesztették életüket a kórban a kelet-ázsiai országban, és az áldozatokkal együtt 36-an fertőződtek meg a koronavírussal.

A járvány harmadik áldozata, egy 82 éves férfi, csütörtökön halt meg. Eredetileg asztmával és tüdőgyulladással kezelték kórházban, a MERS-szet az egészségügyi intézményben kapta el, miután közös betegszobában feküdt egy másik fertőzöttel - közölte a szöuli egészségügyi minisztérium.

Az országban több mint 1600 embert helyeztek karantén alá a vírus terjedése miatt, közülük 160-at kórházban tartanak felügyelet alatt. A betegség május végén ütötte fel a fejét Dél-Koreában, vélhetően egy Szaúd-Arábiában járt férfi hurcolta be az országba.

A MERS-vírus az angol Middle East Respiratory Syndrome, azaz Közel-keleti Légzőszervi Tünetegyüttes kezdőbetűiből kapta rövidítését, 2012-ben azonosították először. Köhögéssel, lázzal, légzési nehézségekkel járó légúti megbetegedést okoz és vírusos tüdőgyulladást idézhet elő. A betegek halálozási aránya magas, 40,7 százalékos, a kór ellen nincs semmilyen gyógyítási mód: sem gyógyszer, sem más terápia, sem pedig védőoltás.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.