2015. március. 18. 09:23 MTI Utolsó frissítés: 2015. március. 18. 09:24 Világ

WHO: Baj van az ivóvízzel és a védőoltásokkal Szíriában

Rendkívül aggasztónak tartja a több mint négy éve tartó polgárháború miatt Szíriában kialakult egészségügyi helyzetet az Egészségügyi Világszervezet, és arra figyelmeztetett, hogy segélyprogramjait forráshiány fenyegeti.

Ala Alvan, a WHO közel-keleti regionális igazgatója az Egyesült Arab Emírségek fővárosában, Abu-Dzabiban szerdán egy konferencián az AFP hírügynökségnek úgy nyilatkozott, hogy a szíriai fejlemények szörnyű hatással vannak a közegészségre a közel-keleti országban, és minden egészségügyi programot hátrányosan befolyásolnak.

A legfőbb probléma az, hogy a szíriaiak jelentős része nehezen érhető el, így az alapvető egészségügyi ellátása is nehézkes, például a védőoltások beadása vagy az ivóvíz kiosztása – tette hozzá Alvan.

A szervezet munkatársa azt is elmondta, hogy Irakban ugyancsak "veszélyes" a helyzet. A WHO előző nap jelentette be, hogy ott több mint ötmillió embernek van szüksége egészségügyi ellátásra.

A WHO februárban egymilliárd dollárnyi értékű segélyfelhívást tett közzé, hogy több millió ember alapvető egészségügyi ellátását biztosíthassa Szíriában, Irakban, a Közép-afrikai Köztársaságban és Dél-Szudánban. Ennek az összegnek több mint felét, 687 millió dollárt kizárólag a szíriai helyzet enyhítésére fordítaná a világszervezet.

Az ENSZ becslései szerint több mint 215 ezer halálos áldozatot szedő és a lakosság több mint felét otthonának elhagyására késztető szíriai polgárháború múlt vasárnap az ötödik évébe lépett, és egyelőre semmi remény a konfliktus rendezésére.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.