2015. március. 12. 06:41 MTI Utolsó frissítés: 2015. március. 12. 08:47 Világ

Kutatás: Romba döntötte Szíriát az elmúlt 4 év polgárháborúja

Szíriában egy kutatás szerint a polgárháború óta a lakosság 80 százaléka szegény lett, tömeges a munkanélküliség és húsz évvel lecsökkent a várható élettartam.

A szíriai polgárháború szegénységbe taszította a közel-keleti ország lakosságának 80 százalékát, húsz évvel csökkentette a várható élettartamot és több mint 200 milliárd dollárnyi gazdasági kárt okozott egy friss jelentés szerint.

A Syrian Center for Policy Research nevű kutatóintézet által szerdán közzétett helyzetértékelés rendkívül lesújtó képet fest a szíriai gazdaságról, egyebek mellett a szélsőségesen magas inflációról és a tömeges munkanélküliségről. Az ENSZ által támogatott jelentés szerint a 2011-es 14,9 százalékról 2014 végére 57,7 százalékosra nőtt a munkanélküliség Szíriában.

A 2011. március 15-én békés tüntetésekkel kezdődő, majd a véres megtorlás hatására polgárháborúba torkolló szíriai felkelés halálos áldozatainak száma már meghaladja a 210 ezret, 840 ezren pedig megsebesültek.

A szíriai konfliktus napjainkra a világ legnagyobb menekültválságát hozta létre. A menekültek száma elérte a hárommilliót, többségük a szomszédos országokban keresett menedéket. Szíriában belső menekültek további milliói élnek otthonukat hátrahagyva, és egyelőre hazájukon belül keresve menedéket.

Hirdetés
hvg360 Imre Réka 2025. január. 01. 17:30

„Valamiben meg kell halni” – a férfiak attól félnek, hogy kevésbé lesznek férfiak, ha megbetegszenek

Előbb kezelik magukat népi gyógymódokkal, minthogy elmenjenek az orvoshoz, és sokszor még a pingponglabda méretű daganatokat sem veszik észre magukon. A nevelés, a társadalom, vagy valami más okozza sok férfi orvosfóbiáját? Miért akarnak inkább infarktusban meghalni? Hogyan áll a vastagbéltükrözéshez egy ausztrál és egy magyar férfi? Férfiszorongások az egészségügyben.