Elindult, majd még aznap be is tiltották egy szaúdi herceg tévéadóját
Még egy napig sem sugározhatott adást Bahreinben egy szaúdi herceg új tévéadója, egy bahreini kormányközeli lap hétfői jelentése szerint azért nem, mert "nem tartotta tiszteletben az öbölbeli ország hagyományait, nevezetesen a pártatlanságot és mindannak elutasítását, ami árt a térségbeli egység szellemének".
Al-Valíd bin Talal herceg, aki szókimondó személyiség hírében áll, üzletember és a január 23-án elhunyt Abdalláh szaúdi király unokaöccse, 2010-ben jelentette be, hogy Alarab néven műholdas tévéadót indít, de ezt azóta már sokszor elhalasztotta. Az adó végül vasárnap elkezdte a sugárzást, és vezérigazgatója, Dzsamál Hasoggi közölte, hogy a tévé "valódi társadalmi igényt kielégítve független és pártatlan".
Az adó első híradójának első vendége Halíl al-Marzúk bahreini ellenzéki volt, aki rögtön bírálta az el-manámai kormány előző nap bejelentett határozatát, miszerint megfosztanak 72 embert bahreini állampolgárságától. Az Alarab hétfőn már csak reklámokat sugárzott, hír- vagy háttérműsort nem. A médium "műszaki és adminisztratív okokra" hivatkozott Twitter-profilján.
Juszef Mohamed, a bahreini állami médiahatóság igazgatója a BNA hírügynökség szerint azt közölte, hogy "együttműködnek a tévével adásának újraindítása érdekében".
Az Alarab már a sokadik arab vagy arab nyelvű műholdas tévé. Az első 1996-ban a katari al-Dzsazíra volt, annak jelentős versenytársa lett 2003-ban a szaúdi tőkével alapított al-Arabíja. E két adót sokan azzal vádolják az arab világban, hogy tulajdonosaik nézeteit tükrözik, ami különösen abban nyilvánul meg, ahogy az "arab tavasz" felkeléseiről és az azokat követő rendszerellenes forradalmakról tudósítottak.
2011-ben a többségükben síiták lakta, de szunnita vezetésű Bahreinben is volt több kormányellenes tüntetés, és az azóta eltelt éveket nagy társadalmi feszültség jellemzi. A hatóságokat rendszeresen jogsértésekkel vádolják a nemzetközi jogvédő szervezetek.