Lelassult a közlekedés Belgiumban, Charleroi repülőtere pedig szinte megközelíthetetlenné vált hétfőn a sztrájk miatt. Belgium tíz tartományából négyben tartanak munkabeszüntetést a közszolgáltatást végző szektorok dolgozói, a tömegközlekedéstől az oktatáson és a közigazgatási intézményeken keresztül az üzletekig a kereszténydemokrata CSC, a szocialista FGTB és a liberális CGSL szakszervezetek felhívására.
A sztrájkolók tiltakoznak az ellen, hogy a kormány spórolna a közszolgáltatásokon, 65 évről 67 évre emelné a nyugdíjkorhatárt, és befagyasztaná a bérek indexálását.
A szakszervezetek november 6-án hirdették meg az úgynevezett forgó sztrájkot. Az ezúttal érintett négy tartományban - Antwerpen, Limbourg, Luxembourg és Hainaut- súlyos fennakadások voltak a tömegközlekedésben, szinte egyáltalán nem jártak a vonatok és buszok, aminek hatása az egész országban érezhető volt.
A Párizsból érkező nagysebességű vonatok, a Thalys-expresszek egy részét útnak sem indították, a többiek félórás késéssel érkeztek Brüsszelbe.
A belga fővárostól körülbelül 50 kilométerre délre fekvő Charleroi repülőtere szinte megközelíthetetlen volt, mert a tiltakozók lezárták az oda vezető utat. Antwerpen kikötőjét lezárták a dokkmunkások, a révkalauzok sztrájkja miatt 30 teherhajó nem tudott kifutni a tengerre.
A tüntetők megakadályozták a bejutást az ipari parkokba, a Ford autógyár genki üzemében leállt a termelés. Az üzletek túlnyomó része zárva maradt.
Az október 11-én hivatalba lépett Charles Michel jobbközép kormánya a következő öt évben 11 milliárd eurót akar megspórolni gazdasági és szociális reformokkal. A kormány fő célja, hogy egyensúlyba hozza az ország költségvetését, és növelje a vállalkozások versenyképességét.