Ellenzéki pártot tiltottak be egy hónappal a választások előtt Bahreinban
Három hónapra betiltotta a legnagyobb síita ellenzéki párt tevékenységét egy bahreini bíróság kedden, nem egészen egy hónappal a parlamenti választások előtt.
A bíróság a gyülekezési törvény megsértésében mondta ki bűnösnek az al-Vefak nevű pártot. A szervezet három hónapig nem folytathat politikai tevékenységet a szunnita vezetésű monarchiában: nem tarthatnak szervezett gyűléseket és sajtótájékoztatókat, nem adhatnak ki közleményeket és nem használhatják az irodáikat – közölte Abdullah as-Samlavi ügyvéd.
Az al-Vefak októberben bejelentette, hogy bojkottálja a november 22-i választásokat, mert szerinte a kormány nem tett hiteles erőfeszítéseket a társadalmi megbékélésért a királyságban a 2011-ben kezdődött nagyszabású tiltakozások után.
A hatalom zavarkeltéssel vádolja az ellenzéki mozgalmat, amely tagadja ezt, és kitart amellett, hogy a tüntetéseik békés jellegűek.
Ali Szalman, a párt vezetője azt mondta, hogy fellebbeznek a bírósági döntés ellen.
Az Egyesült Államok, Bahrein régi szövetségese aggodalmát fejezte ki a lépés miatt. Jennifer Psaki külügyi szóvivő szerint "a döntés akadályozza a politikai integrációt elősegítő környezet megteremtését".
A 2002-ben alakult al-Vefak ellen az igazságügyi minisztérium tett feljelentést, miután a kormánypárt tagjai találkoztak Tom Malinowskival, a demokráciáért, az emberi jogokért és a munkaügyekért felelős amerikai külügyi államtitkár-helyettessel, akit ezután kiutasítottak a síita többségű öböl menti országból. A kiutasítás miatt feszültté vált a Washington és Manama közötti viszony.