Világ MTI 2014. augusztus. 26. 13:02

Orbánék olvasói levélben válaszoltak a Washington Postnak

"Ezek a szégyenletesen helytelen állítások méltatlanok a The Washington Posthoz" – reagált az amerikai lap korábbi cikkére egy kormányszóvivő. A Post Orbán illiberális demokráciáját szedte darabokra egy szerkesztőségi cikkben.

Magyarország elkötelezett a pluralizmus és a szabadság mellett – ezzel a címmel közölt olvasói levelet a The Washington Post című amerikai lap.

Kovács Zoltán, a kormány szóvivője levelében az újságban augusztus 17-én közölt szerkesztőségi állásfoglalásra reagált, azt hangsúlyozva, hogy a magyar kormányfő tusnádfürdői beszédében nem utasította el az alapvető európai értékeket.

Kovács szerint a szerkesztőségi cikk számos pontatlansága között abszurdak azok a vádak, melyek szerint a nem keresztényekkel és a roma kisebbséggel szembeni diszkriminatív törvények a magyar kormány politikájának részét jelentik. Visszautasította azt a párhuzamot is, amelyet a Post szerzője a „20. század sarlatánjainak és gengsztereinek", köztük a nácikat támogató II. világháborús magyar rezsimnek a politikájával vont.

Ezek a szégyenletesen helytelen állítások méltatlanok a The Washington Posthoz – írta Kovács Zoltán.

"Magyarországnak minden joga megvan ahhoz, hogy ünnepelje keresztény örökségét, de ez nem jelenti azt, hogy az országban megszűnne a plurális demokrácia" – fogalmazott Kovács Zoltán, aki szerint 2010 óta ez a kormány volt a térség legerősebb bástyája a jobboldali szélsőségességgel szemben, és az Európai Unióban a legkitartóbb erőfeszítéseket tette a magyar romák segítésére.

A kormány szóvivője azt írta, hogy Magyarországon a média sokrétű és szabad, és a munkaalapú társadalomról szóló orbáni gondolatok működőképes alternatívát jelentenek a jóléti állam fenntarthatatlanságával szemben, és egyben pragmatikus választ a krónikusan alacsony magyarországi foglalkoztatottságra.

Mint arról beszámoltunk, a cikkben a Washington Post keményen nekiment az Orbán Viktor által Tusnádfürdőn hangoztatott nézeteknek. Egyebek mellett ezt írták: a magyarok "világosan látják, hogy mit forgat Orbán a fejében: a szabad véleménynyilvánítás szigorú visszaszorítását, hátrányos megkülönböztetést a nem keresztényekkel és a roma kisebbséggel szemben, és állami irányítású gazdasági populizmust, amely gyanakodva tekint a magán- vagy a külföldi tőkére".

Az Egyesült Államoknak szerintük le kell fokozni kapcsolatait a kormánnyal, amelynek feje, Orbán Viktor kizárta magát a demokratikus Nyugatból.

Hirdetés