2014. július. 20. 14:40 MTI Utolsó frissítés: 2014. július. 20. 14:35 Világ

Lelőtt maláj gép: Merkel, Cameron és Hollande kopog Putyin ajtaján

Franciaország, Németország és Nagy-Britannia vezetői közösen próbálnak nyomást gyakorolni Vlagyimir Putyin orosz elnökre azért, hogy a kelet-ukrajnai szeparatisták biztosítsanak szabad hozzáférést a légi katasztrófa helyszínéhez a mentőknek és a vizsgálatot végző szakembereknek – közölte vasárnap Francois Hollande francia államfő hivatala.

"Ha Oroszország nem teszi meg azonnal a szükséges lépéseket, akkor az Európai Unió fog cselekedni a Külügyminiszterek Tanácsának keddi ülésén" – fogalmaztak a közös közleményben.

"Oroszországnak meg kell értenie, hogy az ukrajnai válság rendezésére sürgősen szükség van, ez után az egész világot felháborító tragédia után még inkább, mint eddig" - húzták alá.

Philip Hammond brit külügyminiszter vasárnap azt mondta, hogy Nagy-Britannia újabb szankciókat fog szorgalmazni a többi európai uniós tagállamnál Oroszország ellen az Európai Unió külügyminisztereinek jövő heti ülésén.

"Arra fogunk törekedni ..., hogy meggyőzzük európai partnereinket az újabb szankciók szükségességéről, ha Oroszország addig nem változtat radikálisan mostani álláspontján" – mondta a miniszter a BBC-nek. A miniszter információk visszatartásával és az együttműködés hiányával vádolta Moszkvát.

A maláj nemzeti légitársaság Amszterdamból Kuala Lumpurba tartó Boeing 777-es gépe csütörtökön zuhant le Kelet-Ukrajnában. A katasztrófában 298 ember meghalt.

Kijev szerint a gépet légvédelmi rakétával, vélhetően egy Buk típusúval találták el, Ukrajna a kelet-ukrajnai szeparatistákat, valamint Oroszországot teszi felelőssé a katasztrófáért. Moszkva és a szakadárok tagadják, hogy közük lenne az esethez.

Hirdetés
Gazdaság Sztojcsev Iván 2024. december. 29. 07:00

És akkor januárban Novák Katalin a mozgás évének nyilvánította 2024-et, aztán történt egy s más

Egész véletlenül tökéletesen beletrafált egykori köztársasági elnökünk, amikor elrendelte, hogy 2024 legyen a mozgás éve: mozgott idén a pártrendszer (egész váratlan irányokba), a GDP-növekedési előrejelzés (magasból a nulla közelébe), a forintárfolyam (hajaj), a világpolitika, és maga Novák Katalin is, jó messzire. Megnéztük a gazdaság és a vállalkozás rovatunkból az év legolvasottabb cikkeinek listáját, és most megmutatjuk, mi érdekelte idén önöket a legjobban.