Magyar nőket prostitúcióra kényszerítő társaságot ítéltek el Angliában
Hosszú börtönbüntetésre ítélte az eljáró londoni bíróság egy bűnszervezet tagjait – köztük magyar állampolgárokat –, akik prostitúcióra kényszerítettek állásígéretekkel Angliába csalt magyar nőket.
A dél-londoni Croydon kerület koronabírósága Vishal Chaudharyre, a társaság 35 éves vezetőjére 12 év, Á. Krisztiánra 10 év, K. Attilára hat év, Kunal Chaudharyre öt év, Á. Szilviára három év szabadságvesztést rótt ki.
A vád szerint a társaság száznál több – legalább 120 – fiatal nőt csalt Magyarországról Angliába, rendszerint takarítói vagy gyermekfelvigyázói állásígéretekkel. Többségüket azonban prostitúcióra kényszerítették és sokat közülük megerőszakoltak.
A bíró az ítéletet kihirdetve közölte: nagy a valószínűsége annak, hogy a szervezet – amely hat éven át tevékenykedett – valójában több száz nőt csalt Angliába ilyen módon, és több százezer font bevételre tett szert.
A per során a vád részéről elhangzott, hogy a csoport legalább 40 bordélyt tartott fenn Londonban, és egyes esetekben a prostitúcióra kényszerített magyar nőknek naponta akár húsz férfit is fogadniuk kellett. A banda az általa fenntartott bordélyokat online hirdetési portálokon reklámozta.
A Scotland Yard a magyar rendőrséggel közösen elvégzett nyomozás után lépett fel a társaság ellen. A brit hatóságok gyanúja szerint a szervezet tevékenysége Belgiumra, Ausztriára és Németországra is kiterjedt.
Angliában már az év elején is elítéltek egy ugyanilyen módszerekkel dolgozó öttagú társaságot – köztük négy magyart –, akik szintén Nagy-Britanniába csaltak és ott prostitúcióra kényszerítettek többtucatnyi fiatal magyar nőt. A magyarokra négy és hat év közötti, a banda egyetlen brit tagjára – az egyik magyar elítélt volt élettársára és csecsemőkorú gyermekének édesanyjára – három év szabadságvesztést rótt ki annak idején a brightoni bíróság.
Abban az ügyben a vád szerint a társaság nem egészen két év alatt ötvennél is több lányt csábított munkalehetőség ígéretével Magyarországról Angliába, ahol prostitúcióra kényszerítették őket.
A megtévesztett magyar nőket panziókban, bérelt szálláshelyeken, sőt egyes esetekben a brightoni központtal működő Sussexi Egyetem diákszállásain helyezték el, szintén bordélyokat berendezve ezeken a helyeken.
Az az embercsempész banda ugyancsak honlapokon hirdette a fiatal – nem egyszer alig 18 éves – lányokat.