Gyalogoltak a Boszporusz alatt - máris lerobbant az isztambuli vasút
Üzemzavar történt az Ázsiát Európával a Boszporusz-szoros alatt összekötő isztambuli vasúti alagútban szerdán, egy nappal azután, hogy ünnepélyes külsőségek közepette átadták a forgalomnak.
A Dogan hírügynökség jelentése szerint a csúcsforgalom idején rövid áramkimaradás volt, így az alagútban közlekedő gyorsvasút utasai arra kényszerültek, hogy kiszálljanak a szerelvényből és gyalog tegyék meg az utat a sínek között az Európát Ázsiától elválasztó tengerszoros, a Márvány-tengert a Fekete-tengerrel összekötő Boszporusz alatt. A szerelvényen mintegy 1400 utas tartózkodott.
Ez volt az első leállás az alagútban. A hatóságok gyorsan intézkedtek, tíz perccel később helyreállt a gyorsvasút működése.
A közlekedési minisztérium szóvivőjének közlése szerint az üzemzavar annak a következménye, hogy kedden sokan megnyomták a vészfék gombját, ami másnap rendszerhibát okozott.
A mintegy 14 kilométeres alagút a Marmaray nevet kapta. 1,4 kilométeres szakasza 60 méter mélyen van a tenger szintje alatt, és ezzel a világ legmélyebben fekvő vasúti alagútja. Naponta másfél millió utas haladhat majd át rajta, amitől azt remélik, hogy enyhül a zsúfoltság a Boszporuszt átívelő két hídon.
Építése 2005-ben kezdődött és négy éven belül el kellett volna készülnie, de csak mostanra sikerült befejezni.