2013. szeptember. 27. 19:25 MTI Utolsó frissítés: 2013. szeptember. 27. 19:22 Világ

Szíria: augusztus 21-e után is lehettek még gáztámadások

Összesen hét olyan támadás ügyében is vizsgálódnak Szíriában az ENSZ vegyifegyver-szakértői, amikor állítólag biológiai, illetve vegyi fegyvert vetettek be. Hármat ezek közül az augusztus 21-i mérgesgáz-támadás után hajthattak végre.

Augusztus végén követhették el a három legutóbbi vegyifegyver-támadást Szíriában: augusztus 22-én illetve 24-én a Damaszkusz központjától keletre fekvő Bahharíja és Dzsobár nevű külső kerületekben, valamint augusztus 25-én a szíriai fővárostól délnyugatra található Asrafije-Szahnajében – olvasható az ENSZ Damaszkuszban keltezett pénteki közleményében.

Az ENSZ nem árult el további részletek a legutóbbi támadásokról.

Az ENSZ-ellenőrök szerdán tértek vissza Szíriába, hogy folytassák vizsgálataikat az állítólagos vegyifegyver-támadásokkal kapcsolatban, és a tervek szerint hétfőn fejezik be a munkát. Jelentésüket október végén hozzák nyilvánosságra.

Az augusztusban elkövetett négy feltételezett gáztámadás mellett az ellenőrök három másik, idén elkövetett, állítólag vegyi fegyverekkel kapcsolatos incidensről gyűjtenek információkat, és ezért a március 19-i incidens helyszínét, egy Aleppó környéki falut, valamint a Szarakeb és Sejk Mahszúd városoknál lévő helyszíneket keresik majd fel.

A szakértők múlt hétfőn adták át előző jelentésüket Ban Ki Mun ENSZ-főtitkárnak. Még aznap kiszivárgott, hogy a dokumentum megállapításai szerint augusztus 21-én szarin ideggázt célba juttató föld-föld rakétákat vetettek be Szíriában.

Az Egyesült Államok és szövetségesei a Bassár el-Aszad vezette szíriai rezsimet gyanúsítják a mérgesgáz-támadás elkövetésével, azonban Damaszkusz tagadja a vádakat és a felkelőket tartja felelősnek az akcióért.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.