2013. augusztus. 15. 06:24 MTI Utolsó frissítés: 2013. augusztus. 15. 12:44 Világ

Az egyiptomi kormány feje védi a brutális támadást

Az egyiptomi ideiglenes kormány elnöke védelmébe vette a biztonsági erők szerdai, a volt elnök híveivel szembeni brutális fellépését, amely során a hivatalos verzió szerint csaknem 300, ellenzéki vélemények szerint 2000 embert öltek meg.

Védelmébe vette a megbuktatott elnököt, Mohamed Murszit támogató tüntetőkkel szembeni erőszakos fellépést Egyiptom ideiglenes kormányának elnöke.

Hádzim el-Beblávi a hírügynökségek által csütörtök hajnalban ismertetett televíziós beszédében úgy vélte: a dolgok olyan pontra jutottak, amit már nem lehetett elfogadni.

A miniszterelnök szerint az anarchia megfékezése érdekében a kormányának nem volt más választása. Azt azonban elismerte, hogy a Murszi-hívek táborainak felszámolásával kapcsolatos döntés nem volt könnyű.

Hádzim el-Beblávi szerint az elrendelt szükségállapot csak addig marad hatályban, amíg az feltétlenül szükséges. "Ha isten is úgy akarja, folytatjuk tovább" – jelentette ki a kormányfő, hozzátéve: "létre fogjuk hozni demokratikus, polgári államunkat".

A szerdai kairói, valamint néhány más városban lezajlott összecsapások hivatalos adatok szerint csaknem 300 halálos áldozatot követeltek. A Murszit támogató Muzulmán Testvériség ezzel szemben mintegy 2000 halottról beszélt.

Az egyiptomi hatóságok szerdán erőszakot alkalmazva, ellenőrzésük alá vonták a megbuktatott elnök, Mohamed Murszi híveinek két legfontosabb kairói táborát. Zavargások voltak több más városban, így Alexandriában és Szuezben is. Az Egyesült Államok és az Európai Unió élesen elítélte az erőszakot. Hivatalos közlés szerint a Kairóban és Egyiptom több más városában lezajlott összecsapások összesen 278 halálos áldozatot követeltek. A sebesültek száma megközelítette a 2000-et.


 

Hirdetés
Gazdaság Sztojcsev Iván 2025. január. 08. 11:41

Lázár bejelentette: 20 perc késés után visszajár a vasúti jegyár fele, buszt küldenek nyáron a vonat helyett, ha nincs klíma

Tíz vállalással indította el Lázár János az évet: a miniszter bejelentette, hogy júniustól 20 percnél nagyobb késés után visszajár a jegyár fele, buszos rásegítéssel készülnek a nyári főszezonra, és mellékesen azt is elmondta, hogy decemberben a GYSEV-ben még nagyobb tulajdonrészt szerzett a magyar állam, úgyhogy több dunántúli megye teljes hálózatát átadják.