2013. augusztus. 07. 10:39 MTI Utolsó frissítés: 2013. augusztus. 07. 11:18 Világ

Tényleg titkosügynök fotózta a csíkszeredai polgármestert

A román hírszerzés elismerte, hogy az alkalmazottja a csíkszeredai polgármestert fényképező férfi. A Román Hírszerző Szolgálat eddig még sosem fedett fel alkalmazottat.

A román hírszerzés megerősítette, az ő alkalmazottja az a férfi, akiről Ráduly Róbert Kálmán csíkszeredai polgármester azt állította, hogy hetek óta megfigyeli őt - írta szerdán a Romania libera című román napilap. 

Az újság Sorin Savat, a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szóvivőjét idézi, aki elmondta: az illető valóban az ő alkalmazottjuk, de szabadidejében volt egy közterületen, ahol a saját mobiltelefonját használta fényképezésre, és nem teljesített semmilyen hivatali megbízatást. 

A polgármester a saját elmondása szerint szombaton üldözőbe vette az utcán a férfit, miután az többször lefényképezte őt. A hírszerző elesett, a polgármester utolérte, és átadta a közelben járőröző rendőröknek.

Az incidens miatt ügyészségi eljárás indult, ugyanis a román lap szerint a férfi azt állítja, hogy a polgármester megverte, és eltűnt az övtáskája. Ráduly szerint ugyanakkor a férfi elesett és ezért ütötte meg magát "csúnyán".

Az SRI először fedi fel egy alkalmazottják

A SRI szóvivője elmondta, hogy várják a hatósági vizsgálat eredményeit, még mielőtt bármilyen intézkedést foganatosítanának alkalmazottjuk ellen. 

A román lap megjegyzi, hogy a SRI először fedi fel azonnal egy alkalmazottját, aki "saját szakállára próbálta megfélemlíteni egy kisebbségi párt vezetőjét". 

A lap hozzáteszi, hogy az történtek hatásai túlmutatnak a konkrét eseten, hiszen "a SRI kötelékében vannak még olyan tisztek, akik a kommunista politikai rendőrség reflexeivel rendelkeznek, hogy mindenütt jelen legyenek".

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.