Világ hvg.hu 2013. június. 20. 21:20

Elhalasztják Mohácsi Viktória menedékkérelmi ügyét

A kanadai menekültügyi hatóságok július közepére halasztották Mohácsi Viktória volt magyar EP-képviselő menedékkérelmi ügyének tárgyalását - közölte a Reuters.

Adminisztrációs okokból július közepére halasztották Mohácsi Viktória roma jogvédő és volt EP-képviselő csütörtökre tervezett kanadai menedékkérelmi ügyének tárgyalását - közölte a volt képviselő ügyvédje, Andrew Brouwer. A híradás felidézi, hogy a kanadai hatóságok nagy figyelemmel követik Mohácsi ügyét, aki azt állítja, hogy roma származása miatt gyülőletcsoportok üldöztetésének lenne kitéve, ha visszatérne Magyarországra. A magyar kormány ugyanakkor tagadta, hogy Mohácsira bármileyen veszély leselkedik idehaza. A kanadai bevándorlási szabályok szerint az uniós országok szinte mind olyan biztonságos országnak számítanak, amelyekből nem fogadnak el menedékkérelmeket.

Mohácsi Viktória
Marton Szilvia

A kanadai kormány decemberben szigorította menekültügyi törvényét, állításuk szerint azért, hogy gátat szabjanak az uniós országokból érkező ál-menekültek hullámának, akik szerintük egyedül a menekülteket illető rendkívül nagyvonalú jóléti juttatásokból akarnak hasznot húzni. A Reuters tudósítása felidézi, hogy sokan a menedékkérők közül romák voltak. Jason Kenney bevándorlásügyi miniszter az elmúlt három évben a legfőbb "küldő" országnak Magyarországot nevezte.

Januárban Kanada rádiós és plakátkampányt indított Miskolcon és környékén, hogy felhívják a figyelmet a bevándorlási szabályok szigorítására. A hirdetésekben arra hívták fel a figyelmet, hogy évek helyett akár heteken belül elbírálják már a menedékkérelmeket Kanadában, és gyorsabban küldik haza az alaptalan menedékkérelemmel érkezőket. Mivel Magyarországot a biztonságos demokráciaként elismert államok közé sorolták, és az ilyen államokból érkezők menedékkérelmét szinte kivétel nélkül elutasítják.

Pontosítás

A hvg.hu június 20-án megjelent, "Elhalasztják Mohácsi Viktória menedékkérelmi ügyét" c. cikkében pontatlanul fordítottuk a Reuters tudósításának egy mondatát. Mohácsi "...azt állítja, hogy roma származása miatt gyülőletcsoportok üldöztetésének lenne kitéve, ha visszatérne Magyarországra" - írtuk, holott a hivatkozott cikk állítása: "a roma származású Mohácsi azt állítja, hogy ha visszatérne Magyarországra, gyűlöletcsoportok veszélyeztetnék és üldöznék a hatóságok." Pontatlanul használta az idézetet jún. 21-i, "Mohácsi Viktoria tündökése és bukása" c. publicisztikánk is ("roma származása miatt gyülőletcsoportok, sőt, a hatóságok üldöztetésének lenne kitéve, ha visszatérne Magyarországra"). A hibákért elnézést kérünk.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.