2013. május. 18. 12:48 MTI Utolsó frissítés: 2013. május. 18. 12:46 Világ

Százhúszezren követeltek munkát Rómában

Munkát teremtő foglalkoztatási és gazdaságpolitikát követeltek az új olasz kormánytól a Rómában szombaton tartott szakszervezeti tüntetés résztvevői. Az olasz főváros központján több mint százhúszezres tömeg vonult végig.

A legnagyobb ágazati érdekképviselet, a Fiom fémipari szakszervezet által meghirdetett tüntetéshez más szakszervezetek, a diákmozgalmak, munkanélküliek, nyugdíjasok is csatlakoztak. A parlamenti pártok közül az 5 Csillag Mozgalom (M5S) és a Baloldal Környezet Szabadság (Sel) vett részt a meneten.

"Nem várhatunk tovább: munkát akarunk!" - szólt a tüntetők élén magasba tartott transzparens. Maurizio Landini, a Fiom főtitkára beszédében azt kérte az április 28-án beiktatott Letta-kormánytól, hogy programja első pontja a munkahelyteremtés legyen.

Landini Angela Merkel német kancellárnak a tüntetéssel egyidejű vatikáni látogatását is kommentálta: "jól teszi Merkel, hogy Ferenc pápához megy, jó lenne, ha a szegények és a gazdasági válság miatt bizonytalanságba taszított emberek segítését sürgető pápára hallgatna". Landini hozzátette, "társadalmilag szolidáris Európára van szükség, máskülönben Németország sem fogja túlélni a válságot".

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.