Martonyi sok szaúdi diákot akar a magyar egyetemekre
A külügyi tárcavezető fogadta Abdulaziz bin Abdullahot, a Szaúd-Arábiai Királyság külügyminiszter-helyettesét. Martonyi János a magyar-szaúdi kapcsolatok szilárd alapjának tartja a két ország közötti oktatási, kulturális együttműködést és a fejlődő turizmust.
Jó lehetőségeket lát Martonyi János külügyminiszter a Szaúd-Arábiával való együttműködés elmélyítésére, egyebek mellett az energetika, az informatika, a mezőgazdaság és a vízgazdálkodás terén.
A Külügyminisztérium ezt azt követően közölte kedden, hogy a tárcavezető fogadta Abdulaziz bin Abdullahot, a Szaúd-Arábiai Királyság külügyminiszter-helyettesét. A közlemény szerint Martonyi János a magyar-szaúdi kapcsolatok szilárd alapjának tartja a két ország közötti oktatási, kulturális együttműködést és a fejlődő turizmust.
A miniszter a találkozón szorgalmazta, hogy az eddiginél is több szaúdi diák tanuljon a magyar egyetemeken, emellett üdvözölte, hogy Szaúd-Arábia kulturális hetet rendezett Budapesten. A tárcavezető hangsúlyozta: a magyar gazdaság és az adózási szabályok megfelelő feltételeket biztosítanak a szaúdi befektetők számára; Martonyi János a többi között az energetika, az informatika, a mezőgazdaság és a vízgazdálkodás terén mélyítené el az együttműködést.
A külügyi tárca Abdulaziz bin Abdullahra hivatkozva azt is tudatta: a szaúdi kormányzat támogatja az üzleti-befektetési kapcsolatok erősítését. A külügyminiszter-helyettes jelezte: szívesen látnak magyar üzletembereket Szaúd-Arábiában és örömmel fogadnák, ha a magyar kultúra hangsúlyosabban jelenne meg az országban.
A közlemény arra is kitért, hogy a felek súlyosan aggasztónak nevezték a Szíriában folytatódó harcokat, amelyek a térség stabilitását is fenyegetik. Egyetértettek abban, hogy a nemzetközi közösségnek mindent meg kell tennie az erőszak leállításáért, nyomást kell gyakorolni a szíriai rezsimre, és el kell érni a konfliktus politikai megoldását - közölte a Külügyminisztérium.