A C&A-vezér is hozzájárult a holland királyi palásthoz
Nem helyeznek koronát Vilmos Sándor fejére királlyá avatásán: a királyi méltóság egyetlen jelét fogja viselni, egy korábban igencsak kopott palástot a vállán.
A hivatalos uralkodói jelvények közé – mint a korona és a jogar – nem tartozik a vörös bársonyból készített, arany oroszlánt ábrázoló hímzésekkel díszített palást. Nem is előírás, hogy egy uralkodó ilyet viseljen ünnepélyes beiktatásán, de nagy szimbolikus jelentése van.
Maga a királyi palást annyi idős, mint a holland királyság: Vilmos Sándor elődei 1815 óta viselik – legalábbis az udvar szerint. Az eredeti anyagból ugyanis mára nem sok maradt: a palástot minden jubileumi évben előveszik, ráadásul mindig az aktuális uralkodó alkatához kell igazítani. Az elmúlt kétszáz évben a palástot megvarrták, átszabták, toldozták-foltozták.
Már Julianna királynő 1948-as koronázására sem maradt meg sok az eredeti ruhából. Erwin Dolder svájci szabó úgy vélte ugyanis, nem illő, hogy a fiatal királynő "egy kopott bársonycafatban" lépjen a templomba. Gyorsan új királyi palástot szabott, amelyet a történelmi darab hermelinszőrméjével és arany oroszlánjaival díszített.
Amikor Beatrix királynő 1980-ban trónra lépett, a királyi palást már 32 éve pihent egy ólomládában. A hosszú idő alatt a hermelint megszínezte a bársony, ezért Theresia Vreugdenhill-Werdler, a királynő szabója mentőakciót indított: vendégeitől szőrmét gyűjtött. Így a mai királyi palást hermelinjének egy része például Elly Brenninkmeijer-Maurertől, a C&A áruházlánc akkori vezetőjének feleségétől származik.