2013. január. 28. 08:09 MTI Utolsó frissítés: 2013. január. 28. 10:15 Világ

Baleset ért egy rákászhajót, több matróz meghalt

Legalább nyolc ember meghalt egy hajóbalesetben a Japán-tegeren; az áldozatok száma nagyobb lehet, mivel hét matróz sorsa egyelőre ismeretlen.

A 640 tonna vízkiszorítású, 50 méter hosszú rákászhajó vasárnap este felborult és elsüllyedt a Japán-tengeren, mintegy hatvan kilométerre a parttól, a Szvetloe kikötőtől.

A hajó fedélzetén 30 matróz volt, 19-en orosz és 11-en indonéz állampolgárok. Tíz hajó, egy helikopter és egy repülőgép indult a túlélők felkutatására. A mentőakció során 15 túlélőt találtak két mentőcsónakban. Ők a kihallgatáson elmondták, hogy az egyik mentőcsónakban 18 ültek, de nyolcan közülük kihűlés következtében meghaltak. A holttesteket a vízbe eresztették, mivel a gumicsónakban eleve többen voltak a kelleténél.

Hat halottat már megtaláltak. A túlélők többsége kórházba került, lefagyott végtagokkal és kihűlési tünetekkel ápolják őket.

A baleset oka egyelőre nem ismert. A hajót üzemeltető orosz vállalat közölte, hogy a 24 éve Dél-Koreában gyártott járművel nem voltak műszaki gondok, tavaly áprilisban esett át egy nagyjavításon, és minden szükséges mentő- és riasztó berendezéssel el volt látva. Ennek ellenére a rákászhajó vészjelzéseket nem adott le. A túlélőket egyelőre nem hallgatták ki. Az orosz közlekedési minisztérium tájékoztatása szerint a baleset idején viharos szél és hóesés volt a térségben. Az erős szél 5,5 méteres hullámokat korbácsolt fel.

Az Interfax hírügynökség az orosz közlekedésbiztonsági szolgálat egyik szakértőjét idézte, aki azt feltételezi, hogy a hajót forduláskor néhány nagyobb hullám felborította.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.