Betiltották a műanyag vizespalackokat egy amerikai városban
Száműzte a műanyagból készült vizes palackokat egy amerikai város. A massachusettsi Concordban év elején lépett életbe az erről szóló törvény, amellyel a csapvíz fogyasztására akarják ösztönözni a városlakókat, és egyúttal gátat szabni a műanyag-szennyezésnek.
A szabályozás kizárólag "a nem szénsavas, ízesítetlen ivóvizet" tartalmazó műanyag palackokra vonatkozik, vagyis a kóla és az egyéb üdítőitalok mentességet élveznek.
Jean Hill, a vizes palackok feketelistázásának 84 éves ötletgazdája szerint a műanyag flakonok valósággal ellepik a szeméttelepeket, miközben a fogyasztóknak olyan vizet adnak el, amelyet jóval kisebb költségen saját konyhai csapjukból is megkaphatnak.
"A műanyag vizes palackokat gyártó cégek lecsapolják víztározóinkat, majd eladják nekünk a tartalmát" - nyilatkozta korábban a The New York Times című lapnak az önkéntesként tevékenykedő Hill, aki állítása szerint addig fog küzdeni, amíg nem sikerül megoldani a problémát.
A tilalom megsértőit első alkalommal csak figyelmeztetik, akit azonban másodszorra is azon kapnak, hogy illegális palackozott vizet árusít, azt első körben 25 dollárra (5500 forintnyi összegre), minden további alkalommal pedig 50 dollárra bírságolják meg.