2013. január. 02. 14:28 MTI Utolsó frissítés: 2013. január. 02. 17:02 Világ

NMHH: egyre kevesebb gagyi kerül az elektronikai boltokba

Egyre kevesebb a hibás, előírásoknak nem megfelelő rádiójelekkel működő termék - állapította meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, amely 2012-ben 111 helyszíni ellenőrzésen körülbelül 250 berendezést vizsgált meg.

Az üzletekben és internetes áruházakban kapható berendezéseknél azt vizsgálták, megfelelnek-e a vonatkozó követelményeknek. Az NMHH összesítése szerint november 19-ig a hírközlő végberendezéseknél 81 típus közül 11, a rádió-berendezéseknél 76 típusból 28, míg a nagyfrekvenciás jelet kibocsátó vagy mellékhatást keltő berendezéseknél 112 típusból hat nem volt megfelelő.

A hatóság honlapján bárki megtekintheti azon berendezések listáját, amelyeknél a hatóság a saját akkreditált mérőlaboratóriumának eredményei alapján megtiltotta a forgalmazást. A félévente frissített listával a kereskedők is ellenőrizhetik árubeszerzéskor, hogy milyen terméket ne vegyenek át - hívta fel a figyelmet az NMHH, hozzátéve, hogy a mérésügyi főosztályuk által üzemeltetett webes alkalmazásból a háztartási eszközöktől kezdve a bébiőrön és a lakásriasztón keresztül a modemekig minden betiltott eszköznek utána lehet nézni.

A tavalyi első félévben betiltott berendezések között volt például energiatakarékos fénycső, rádióvezérlésű gyermekjáték, szivargyújtóról működtethető FM-transzmitter, távirányító vagy telefon.

Az NMHH azt tanácsolja a vásárlóknak, hogy kerüljék a bizonytalan forrásból származó, gyanúsan olcsó hírközlési berendezéseket, szórakoztató-elektronikai vagy informatikai eszközöket, játékokat, szerszámokat, mivel azok zavart okozhatnak sokféle elektronikus gép, eszköz működésében.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?