Hárman mondtak le az amerikai külügyben a bengázi támadás miatt
Lemondott az amerikai külügyminisztérium négy magas rangú tisztségviselője szerdán, kevesebb mint egy nappal azután, hogy közzétették az Egyesült Államok bengázi konzulátusát érő szeptember 11-ei támadás ügyében készült hivatalos jelentést, amely súlyos hiányosságokra világított rá.
A minisztériumon belül működő úgynevezett felelősségvizsgáló bizottság (ARB) meglehetősen kritikus elemzése szerint elégtelenek voltak a biztonsági intézkedések a bengázi amerikai konzulátuson, mint sok más amerikai képviseleten is szerte a világon, súlyos hiányosságok voltak a minisztérium két irodájában (a közel-keleti, valamint a diplomáciai biztonsági ügyekkel foglalkozónál), és gyenge volt az együttműködés több washingtoni tisztségviselő között.
Az amerikai kongresszus tagjait feldühítették ezek a megállapítások, a külügyminisztérium viszont megpróbálta egyszerre védeni diplomatáit és fenntartani azokat a munkakörülményeket, amelyek között tartaniuk kell a kapcsolatot veszélyes pozícióban lévő emberekkel.
Egy meg nem nevezett kormányzati tisztségviselő elmondta, hogy Eric Boswell, a diplomáciai biztonságért felelős államtitkár-helyettes, Charlene Lamb, a követségi biztonságért felelős főcsoportfőnök és Raymond Maxwell, a Magreb-országok ügyeiben illetékes főcsoportfőnök mondott le. A negyedik személy kiléte egyelőre nem ismeretes.
Victoria Nuland külügyi szóvivő közölte, hogy a minisztérium elfogadta a lemondásokat, de megjegyzést még nem fűzött hozzájuk. Az idézett tisztségviselő szerint a lemondottak egy része más feladatokat kaphat.
Mike Mullen nyugalmazott admirális, az ARB-bizottság társelnöke újságíróknak elmondta: nem tudták megállapítani, hogy bármely tisztségviselő szándékosan megszegte volna bármely kötelezettségét, viszont azt kimondták a jelentésben, hogy több magas beosztású tisztségviselő híján volt a vezetői képességeknek. A bengázi támadásban meghalt Christopher Stevens amerikai nagykövet és három másik amerikai állampolgár.