2012. november. 27. 18:42 MTI Utolsó frissítés: 2012. november. 27. 18:24 Világ

Blokkolták a Facebookot Tádzsikisztánban

Az állampolgárok állítólagos kérésére hivatkozva a tádzsik kormány blokkolta a Facebook közösségi portált.

Az állampolgárok arra panaszkodtak, hogy "hazugságok áradata" zúdul rájuk a közösségi portálon Emomali Rahmon elnökről és közeli munkatársairól - közölte a kormány kedden.

"Az elmúlt időszakban túl sok sértés jelent meg a Facebookon az elnök és a kormány tagjai címére" - mondta a távközlési szabályozó hatóság egyik magas rangú vezetője, aki szerint az ezt sérelmező állampolgári bejelentésekre reagálva blokkolták a portált. Azt nem árulta el, az intézkedés meddig lesz érvényben.

A tilalom hétfőn lépett érvénybe. Kilenc tádzsikisztáni internetszolgáltató kapott utasítást a Facebookhoz való hozzáférés letiltására.

A nyolcmillió lakosú, elszegényedett volt szovjet köztársaságban több mint 40 ezer Facebook-felhasználó van.

Márciusban Tádzsikisztánban már blokkolták egy hétre a Facebookot, valamint több független hírportált, amelyek bírálták az országot 20 éve vaskézzel irányító Rahmon elnököt. Tádzsikisztánban jövőre tartanak elnökválasztást, és számos megfigyelő szerint a következő hónapokban szigorítani fogják az internet ellenőrzését az országban.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.