Ketten maradtak Japánban, akiket a nindzsa-klánok tagjaiként a tradíciók szerint neveltek és képeztek ki. Ők viszont már nem fognak új utódokat kijelölni.
A nindzsa harcművészetet, vagyis a nindzsucut továbbra is lehet tanulni, de több igazi nindzsa már nem lesz Japánban. A BBC Magazine riportja szerint már csak két olyan férfi él az ázsiai országban, akik a történelmi nindzsa klánok tagjai, és nindzsának képezték őket.
Egyikük, Kawakami Jinicsi a Koga nindzsa klán utolsó nagymestere. Hivatalosan őt szokták az utolsó japán nidzsaként emlegetni. A most 63 éves Kawakamit hat éves korától tanították a nindzsa technikákra. Később mérnöki képesítést szerzett, majd tíz éve felhagyott a mérnöki munkával és nindzsucut kezdett oktatni. Ő az Iga-Ryu Nindzsa Múzeum tiszteletbeli igazgatója, és nindzsa történelemet is tanít a Mie Egyetemen.
Kawakamin kívül még egy ember van, aki nindzsának vallja magát, a 81 éves Hacumi Maszaaki, a Tokagure-klán utolsó nagymestere. Ő az alapítója a világszerte működő Budzsinkan harcművészeti szövetségnek. Hacumi emellett számtalan filmben segédkezett harcművészeti szakértőként, például a Csak kétszer élsz című James Bond-moziban.
Ahhoz, hogy a tradicionális szabályok szerint legyenek új nindzsák, a nagymestereknek kellene utódokat kijelölni és felnevelni. Azonban mindkét nindzsa úgy döntött, nem fog magának utódot jelölni. Kawakami szerint a modern fegyverek, gyógyszerek és internet korában már nincs szükség a nindzsucu által nyújtott komplex képességekre. Hacumi azt mondta, a technikák egy részét tanulják a tanítványai, de nincs olyan személy, aki arra lenne szánva, hogy továbbvigye a klánt.