Világhírű magyar pszichológust avattak díszdoktorrá Fiumében
Díszdoktorrá avatják a világhírű magyar származású pszichológust, Csíkszentmihályi Mihályt szülővárosában Fiumében.
Díszdoktorává avatja a fiumei (rijekai) egyetem (UNIRI) a város szülöttjét, Csíkszentmihályi Mihály pszichológust - közölte honlapján a szenátus keddi döntését az egyetem.
"Dr. Csíkszentmihályi vezető világtekintély a kreativitás és emberi boldogság témaköreiben, aki éppen a pozitív pszichológia terén végzett munkájával járult hozzá a világtudományhoz" - olvasható a rijekai egyetem közleményében.
A világhírű kutatót az egyetem fennállásának 40. évfordulójára rendezett ünnepségsorozat keretében avatják tiszteletbeli doktorrá januárban az adria-parti horvát városban.
Csíkszentmihályi Mihály 1934. szeptember 29-én született Fiumében, 1956 óta az Egyesült Államokban él. Az Illinois-i és a Chicagói Egyetemen tanult, 1965-től a Lake Forest College szociológiai és antropológiai tanszékvezető docense, 1971-87-ben a Chicagói Egyetem humán fejlődéstani professzora, 1985-87-ben magatartáskutató tanszékvezetője volt. 1999 óta a kaliforniai Claremont Egyetem professzora, 1998-ban az MTA külső tagjává választották, 2009-ben Széchenyi-díjjal tüntették ki.
Csíkszentmihályi a Flow – Az áramlat: A tökéletes élmény pszichológiája című könyvét több tucat nyelvre, a többi között horvátra is lefordították.