2012. október. 15. 09:09 MTI Utolsó frissítés: 2012. október. 15. 09:10 Világ

Külföldön kezelik a meglőtt 14 éves pakisztáni bloggerlányt

További gyógykezelésre repülőgéppel Nagy-Britanniába szállították hétfőn Malala Juszufzai 14 éves pakisztáni lányt, akit a tálibok súlyosan megsebesítettek - közölte a pakisztáni hadsereg.

A támadók a múlt héten azért lőttek a lányra, mert blogjában bátran kiállt a nők oktatáshoz való joga mellett, és bírálta a tálibok módszereit.

A pakisztáni katonai közlemény szerint Malala Nagy-Britanniába szállítását Pakisztán az Egyesült Arab Emírségekkel közösen, a családdal egyetértésben szervezte meg, a gyógykezelés költségeit a pakisztáni kormány állja. A különleges orvosi eszközökkel felszerelt gépet az emírségek küldték. A fiatal lányt eddig a pakisztáni hadsereg egyik kórházában, az Iszlámábádhoz közel fekvő Ravalpindiben ápolták.

Malala Juszufzaira és két osztálytársára október 9-én lőttek rá, amikor hazafelé tartottak az iskolából Minagórában, Pakisztán északnyugati részén. Malalát a fején és a vállán érték a lövések. A hadsereg közlése szerint állapota azóta sokat javult, a mesterséges lélegeztetést rövid időre, próbaképpen orvosai már le is állították. Pénteken meglátogatta őt a kórházban Rádzsa Parvíz Asraf pakisztáni miniszterelnök, vasárnap pedig több tízezren tüntettek Karacsiban a lány védelmében.

A pakisztáni hatóságok 100 ezer dollár jutalmat ajánlottak fel olyan információkért, amelyek lehetővé teszik a merénylet elkövetőinek kézre kerítését.

A külföldi gyógykezelést a lányt kezelő orvoscsoport javasolta, minthogy az Egyesült Királyságban vannak olyan kórházak, amelyek rendelkeznek a súlyosan sérült gyerekek integrált kezeléséhez szükséges feltételekkel. Az indoklás szerint Malala teljes fizikai és pszichológiai felépüléséhez tartós gyógykezelésre van szükség.

Hirdetés
Címkék
Gazdaság Fülöp István 2024. december. 27. 12:00

Egy friss tanulmány példákkal bizonyítja, hogy terel, elhallgat és valótlanságokat állít a kormányzat és az akkugyárak is a kockázatokról

„Iparbiztonsági kockázatok a magyar akkumulátorgyártásban és az ezzel kapcsolatos kommunikáció” címmel átfogó elemzést tett közzé Éltető Andrea, a KRTK Világgazdasági Intézetének tudományos főmunkatársa, amelyben a magyar akkumulátoriparral kapcsolatban rámutat az iparbiztonsági kihívásokra, a lakossági tájékoztatás hiányosságaira és a civilek elhallgattatására is.