2012. július. 31. 11:57 MTI Utolsó frissítés: 2012. július. 31. 17:34 Világ

25 éve ellopott csecsemőt nevelt fel egy most elítélt nő

Huszonöt éve elrabolt és sajátjaként nevelt fel egy gyermeket egy amerikai nő, akit most elítéltek.

Tizenkét évi börtönre ítéltek hétfőn az Egyesült Államokban egy nőt, aki 1987-ben elrabolt egy csecsemőt egy New York-i kórházból, majd sajátjaként nevelte fel.

Az ötven esztendős Ann Pettway februárban bűnösnek vallotta magát, és részletes vallomást tett az 1987-es gyerekrablásról. Mint mondta: vonattal utazott connecticuti otthonából a Harlem Kórházba, ahol felnyalábolta a háromhetes Carlina White-ot, akit magas láza miatt vittek be a sürgősségire.

A manhattani kerületi bíróság hétfői ítélete szerint az észak-carolinai Raleigh-ből származó nő azért rabolta el a beteg gyermeket, mert szeretett volna kisbabát, majd "hazugságok hálóját szőve 23 éven keresztül eltitkolta a gyermek elől az igazságot a családjáról".

A bírósági vizsgálat során Ann Pettway védőjének megdőlt az az állítása, hogy a nő "biztos, szerető, boldog otthont" teremtett a gyermeknek. Mialatt a gyermeket nevelte, ötször ítélték el bűncselekmény miatt, 1983 és 2005 között kokainozott és harmincas évei elején mindennap szívott marihuánát. Az is kiderült, hogy egyszer hozzávágta a cipőjét a lányhoz, ami nyomot hagyott az arcán.

Az édesanya, Joy White az ítélethirdetés után kijelentette, hogy túl enyhének találja a büntetést. Mint mondta: minden évért, amelyet lányától elválasztva kellett töltenie, legalább egy évvel kellene fizetnie a bűnösnek.

Pettway a bíróságnak írt levélben kért bocsánatot tettéért mindazoktól, akiknek fájdalmat okozott. A történtekért magát és a körülményeket okolta: sajnálta, amiért nem kért orvosi segítséget, hogy feldolgozza vetéléseit, és felidézte, családjával nem beszélhette meg problémáit.

Az igazságra végül Carlina maga jött rá. Faggatózására származásával kapcsolatban Pettway részben felfedte előtte az igazságot, bevallva, hogy valóban nem ő az édesanyja, hanem egy drogfüggő, aki lemondott róla. A lány azonban nem érte be ennyivel, az eltűnt gyerekek országos online adatbázisában kutatva rábukkant csecsemőkori képére, és a nyomon elindulva megkereste az édesanyját. Anya és lánya 2011 januárjában találkozott, és a DNS-vizsgálat igazolta vérségi kapcsolatukat.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.