2012. július. 05. 19:17 MTI Utolsó frissítés: 2012. július. 05. 19:15 Világ

Visszavonták a melegfelvonulás engedélyét Szentpéterváron

A szentpétervári kormányzói hivatal visszavonta csütörtökön a szombati melegfelvonulásra előző nap kiadott engedélyt.

Andrej Kibitov, a kormányzó sajtószóvivője azt mondta, hogy az orosz nagyváros törvényességi és jogrendi bizottsága felülbírálta a rendezvény engedélyezését. A testület arra hivatkozott, hogy a felvonulás korábban engedélyezett formája nem egyezett meg azzal, amiről a szervezők a sajtóban beszéltek.

A sajtószóvivő hozzátette, hogy a városvezetésnek a nagy számban beérkezett lakosság kérelmeket is figyelembe kellett venniük. Azt állította, hogy a szentpéterváriak és más régiók lakosai azt kérték, ne adjanak teret a rendezvénynek.

A meleg büszkeség napján, szombaton először tartottak volna engedélyezett felvonulást az LMBT szervezetek Oroszországban, ráadásul a homoszexualitás propagandáját tiltó Szentpéterváron.

Igaz, nem a városközpontban, mint azt kérvényezték, hanem a népnyelvben a politikai száműzetés helyszínének nevezett Poljusztrovszkij parkban vonulhattak volna fel. A szervezők nemcsak Oroszország más részeiből, hanem külföldről is hívtak vendégeket a most betiltott felvonulásra.

Az egyik szervező szerdán még örömmel nyilatkozott arról, hogy az orosz történelemben először nyílt lehetőségük arra, hogy megmutassák elkötelezettségüket a demokratikus elvek, a törvényesség szigorú betartása mellett, állampolgári jogaik védelmében.

Az oroszországi melegjogi szervezetek 2006 óta próbálják elérni, hogy a hatóságok engedélyezzék felvonulásukat Moszkvában és Szentpéterváron.

Oroszországban 1993-ig bűncselekményként, majd 1999-ig betegségként kezelték a homoszexualitást.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.