2012. május. 24. 14:37 MTI Utolsó frissítés: 2012. május. 24. 14:45 Világ

Rákosnak hazudta magát, rengeteg pénzt kapott

Akár 24 év börtönt is kaphatott volna, de egy napot sem kell rács mögött töltenie annak az amerikai nőnek, aki halálos rákbetegnek hazudta magát, hogy jólelkű emberek adományaiból álomesküvőt és lakodalmat csaphasson.

A 25 éves New York-i Jessica Vega 8 hetet töltött vizsgálati fogságban, a bíróság pedig szerdai ítélethozatalakor ezt elegendőnek találta szabadságvesztésből. A nőnek ugyanakkor 300 órányi közmunkát kell végeznie, és vissza kell fizetnie kilenc kárvallottjának 13 ezer 368 dollárt és 48 centet. Ezt egyébként már az ítélethozatal előtt felajánlotta, és a bíróság figyelembe vette enyhítési körülményként.

Vega 2010-ben hazudta magáról azt, hogy csupán pár hónapja van hátra vérrákja miatt, és élete nagy álma egy álomesküvő. Ez utóbbi nem volt hazugság, és meg is valósult. A nő megható meséjével nemcsak pénzt kapott adományként, hanem például a lakodalmi italokat - negyedmillió forintnyi értékűt - ingyen adta a menyegzőnek helyet biztosító étterem.

Egy szépségszalon szintén ajándékként végezte el a fodrászati feladatokat nemcsak a menyasszony, hanem a hét nyoszolyólány haján is. A menyasszonyi ruhát egy butik ajándékozta. Nászútra is adományokból ment a pár Arubába.

Vega betegségével még vőlegényét is becsapta. A férfi az esküvő után négy hónappal kezdett gyanakodni, mivel felesége továbbra is kiváló egészségnek örvendett. Miután megtudta a hazugságot, elvált nejétől, így őt nem vádolták csalással.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.